tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Elizabete, Betija, Liza, Līza
Svētdiena, 2017. gada 19. novembris.

 

Pelēkā

::Lasāmgabali::

Ulla Kavicka  15. janvāris. 2008  25 piebildes

Pelēkā...

Es viņu pamanīju jau pirmajā literārā klubiņa sanākšanas reizē.
Sieviete sēdēja maliņā, pelēkā pavalkātā jakā un tādas pašas krāsas svārkos tērpusies, rokas atdusējās klēpī, bet skatiens vēstīja, ka uzmanīgi tiek uztverts katrs vārds, ko apkārt runāja.
Kad pienāca kārta lasīt manus dzejoļus, likās, ka viņas lūpu kaktiņos pavīdēja nedrošs smaids, acis iestarojās.
Par katra dzejolīša tapšanu nedaudz pastāstīju, tad atdevu vietu nākamajam dzejniekam.
Vēlāk klājām tējas galdu, visi rosījās, bet viņa klusītēm devās uz izejas pusi, vēlāk pa logu redzēju kā viņa, galvu plecos ierāvusi, sargādamās no vēja, aizgāja pa ielu.
Vēl vairākas reizes atkārtojās tas pats. Es nobrīnījos, kādēļ sieviete nepaliek līdz sanākšanas beigām. Vaicāju klubiņa vadītājai, vai nepazīst svešinieci, viņa tikai noraustīja plecus.
Pārsvarā klubiņa biedri viens otru pazina, ja ieradās kāds jauns, tad stādījās priekšā, stāstīja par sevi, mēs centāmies „jauniņos” uzņemt laipni un sirsnīgi. Ar viņu bija savādāk.
Tā tas turpinājās pusotru gadu. Līdz decembrī mūsu pagasta „Sarkanā Krusta” organizācija nolēma desmit trūcīgākajām ģimenēm sarūpēt Ziemassvētku paciņas. Tā kā esmu nodaļas vadītāja, tad man šie dāvinājumi bija jānogādā adresātiem. Sociālais dienests izraudzījās, kurām ģimenēm visvairāk nepieciešama palīdzība. Daudzi uzvārdi man neko neizteica.
Abi ar šoferīti jau bijām apbraukājuši lielāko pagasta teritoriju. Vaicāju, kur atrodas „Zemīši”. Šoferītis pat lāga ceļu nezināja, pāris reizes pat nomaldījāmies.
Nešķūrētais meža ceļš sagādāja raizes, divreiz nācās rausties ārā no auto, lai ar lāpstām atbrīvotu tālāk tikšanu. Sāka krēslot, vajadzēja pasteigties.
Piebraukuši pie „Zemīšiem”, nedaudz apjukām, jo pagalmā nemanījām ne cilvēku, ne suņu pēdas, namiņš izskatījās ieputināts.
Grasījāmies jau mērot atpakaļceļu, kad pamanīju sakustamies logā aizkaru un pavīdam sīku gaismas stariņu.
Ņēmu dāvanu paunu un bridu uz durvīm.
Pēc klauvējiena tās tūdaļ atdarījās. Uz sliekšņa nostājās klubiņā redzētā sieviete.
Mans pārsteigums atspoguļojās tāpat viņas pārsteigtajā skatienā.
Nomurmināju sasveicināšanās vārdus un ierašanās iemeslu. Viņa neatbildēja, tikai plašāk pavēra durvis. Iespraucos iekšā nelielā gaitenī, tālāk istabā, kaut arī to grūti nosaukt par cilvēka mājokli. Griestu vietā rēgojās kaili guļbaļķi, grīda bija no netīra klona, telpā atradās trīs mēbeles – gulta, galdiņš un krēsls. Uz galda daudz dažādas grāmatas, papīri, aizdegts sveces gals, kurš meta kaktos spocīgas ēnas. Kad paraudzījos uz sienām, aizmirsu visu sakāmo... Tās no vienas vietas bija norakstītas ar dzejoļiem.
Palūkojos uz nama māti, viņa smaidīja, atsegdama bezzobaino muti. Mana neizpratne ļoti spilgti rotāja seju, jo sieviete sacīja: „Kas jūs pārsteidz?” Es meklēju vārdus, bet tie bija kaut kur pagaisuši. Viņa steigšus sāka stāstīt, laikam baidoties, ka pārtraukšu un otrreiz nerastos drosme.
Šo māju esot mantojusi no vectēva, mežsarga. Pirms pieciem gadiem autokatastrofā gājusi bojā viņas ģimene – vīrs un abi dēli.
Tad pārcēlusies uz šo Deva pamesto nostūri, pārtiekot no mežā salasītām sēnēm, ogām un no tā, ko valsts maksā trešās grupas invalīdam. Sirds slima. Ļoti mīlot dzeju, rakstot pati, ja nav papīra, tad uz sienām…
Patīkot manas vārsmas, ejot tās klubiņā paklausīties, arī abus krājumus, kuros iespiesta mana dzeja, sakrājusi un iegādājusies.
Jutos pagodināta, bet arī nelaimīga, ka neko agrāk par šo cilvēku nezināju.
Sēdējām, runājām, dzērām piparmētru tēju. Ārā satumsa. Šoferis nepacietīgi signalizēja, bet es nespēju no turienes aiziet…
Sapratu, ka šī ir vienīgā Ziemassvētku dāvana, kura šogad tiek šim vientuļajam cilvēciņam. Uzaicināju Ausmu piedalīties „Sarkanā Krusta” brīvprātīgo darbā un „neslēpt sveci zem pūra”, klubiņā lasīt dzeju, dalīties ar izjūtām, atrast domubiedrus.
Tagad man ir drošs un uzticams palīgs. Katru sestdienu Ausma mēro tālo ceļa gabalu līdz „Sarkanā Krusta” telpām, ņem dalību brīvprātīgo dežūrās, runājas ar cilvēkiem, palīdz citiem nelaimē nonākušajiem.
Arī klubiņā līdz ar viņu ir ienākušas jaunas vēsmas.
Es apbrīnoju sievietes gaišo dvēseles bagātību, sirds siltumu un nesavtību. Priecājos, ka tajā decembra vakarā ierados viņas mājās, lai izkustinātu ledu un atmodinātu vēlmi būt dzīvei vajadzīgai.
Par Ausmu domāju ar apbrīnu un cieņu, viņas tuvumā pat melna nakts pārvēršas saules pieceltā rītā.

 

Komentāri (25):

1. valdis

1/15/2008 23:19:18

labs,patiesi emocionāls stāsts...h

2.

1/16/2008 2:20:34

... mjā

3. Anonīms

1/16/2008 8:44:53

samaaksloti

4. ghmm

1/16/2008 8:53:45

kaut kaada sviestaina tante apseedusi ar saviem pekstinjiem sho vietu!! tok besii! kas ir ar tevi? garlaiciigi? par maz seksa?

5. griķis

1/16/2008 9:30:01

ghmm
Ja šeit rakstītu tikai tādi kā Tu, tad nebūtu ko lasīt!

6. ghmm

1/16/2008 9:57:37

ned**s daudz, dabuusi pa purnu!

7. gyyy

1/16/2008 10:10:56

Kādam (ghmm) laikam mati neaug un uz pieres divi pirksti.

8. ss

1/16/2008 10:18:56

Ja iemet šitās tantes rekvizītus googlē - izmet to, ka viņa raksta tekstus Reinika dziesmām, un tad jau kļust drusku" skaidrāks no kurienes nāk šitie stāstiņi (ar to gribēju pateikt, ka sieviete ir dzejniece vai kaut kas tamlīdzīgi)

9. Ulla

1/16/2008 11:04:22

Es nevienam ar varu nespiežu savus rakstus lasīt.....Ja nepatīk,lasiet ko citu....rakstu tiem,kas vēl nav pazaudējuši pēdējās cilvēcības paliekas un interesi par uzrakstītu vārdu.Savu augsto kultūras līmeni varat rādīt citā portālā...tur Jūs atradīsiet domu biedrus...jā,dzejniece...un no šī vārda nekaunos...un ne tikai Reinikiem rakstu...un rakstīšu....dziesmas klausās visi,kas būtu dziesma bez vārdiem.......

10. tukumnieks to dzejniecei

1/16/2008 12:46:19

... neņem tik personiski visu , un piedod mums tukumniekiem mums tā jau grūti iet, neviens mūs nemīl neviens mūs nesaprot , be tavi raksti ir super , ja jau dziesmas textus raksti tad izdomāt un uzrakstī nelielu stāstu iz dzīves nav problēmu .... tā turpināt

11. ss

1/16/2008 12:55:03

Man arī nav nekas pretī, lai raksta. Bet tu "tukumniek" gan esi tāds sviestains-no kuras puses vējš pūš, uz to pusi tu sliecies-cilvēks bez sava viedokļa, reku iepriekšējā teksta rakstītais, kas ir kardenāli pretējs tiko tevis teiktajam :
6. tukumnieks
2008.01.14. 11:07:21

Tas aforisms bija super , vienīgi beigās varēji nepieminēt par savu ne tik pārtikušo dzīvi un ar inoriju noskaust citus kas māk naudu taisīt ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, mums tavas problēmas neinteresē

12. Mick

1/16/2008 12:56:38

Mazas liriskas atkāpes. Ja kāds domājas, ka netā var lamāties nesodīts,un viņa IP adresi uzzināt ir baisi grūti, tad smagi kļūdās. Otrkārt tantes un onkas mēs visu būsim, agrāk vai vēlāk. Un ja nu kas, tas notiks ātrāk, kā ikviens no mums domā. Treškārt, ja nu kas, tad par maz seksa nemēdz būt. Mēdz būt tikai labs vai slikts sekss, nevis daudz vai maz. Un vēl, tam kurš te sola kādam pa purnu (īpaši ghmm) - nez ko teiksi, ja nāksies mani ieraudzīt dzīvē. Vai tik nebūs jāmeklē mācītājs, lai aizlūgtu par grēkiem, un izlūgtos dziedināšanu. Kaut arī, kā zināms, tad garīgās kaites nelīp un neārstējas. Bet vispār gudrinieki, aplicēji, nu pamēģiniet paši uzrakstīt desmit rindiņas saistītā un interesantā tekstā, un tad runājiet. Punkts.

13. tukumnieks

1/16/2008 13:09:38

to ss

Es tak teicu , ka mēs tukumnieki tādi jocīgi esam , un katrs var izteikt savu viedokli kā grib un kur grib .... un tavi texti to apstiprina

14. Anatols

1/16/2008 13:20:44

Uzraksti, ko erotisku! Visi būs priecīgi...

15. ghmm

1/16/2008 14:08:24

reinikam dziesmas? tas ka vinjas visaas malaas skan nenoziimee ka tam ir kaada veertiiba, kreejumu no augu taukiem arii visi eed... un shis ir labs skaidrojums tam kapeec reinika dziesmas ir taadi suudi, lai gan vinjam itkaa freimanis rakstiija... un tas par nespieshanu lasiit, taa jau ir, nespiezh, driizaak tas ir namjoks uz saita adminu kam kaa izskataas ir p**uj kaada veida zinjas paraadaas, no saakuma domaaju, ka lietishkjas zinjas par tukumu, veelaak izraadaas spams un caurkritushi teksti... esiet droshi nelasiishu turpmaak. AAA un MICK, tur vispaar staavi pie ratiem adreses uzinaataaj, ko tev paliidz, ka tu uzzini proxy adresi ko a? vai kautvai subneta adresi? neesmu nekur dzirdeejis, ka buutu kaut kur publiski peejama personas informaacija kas kuraa briidii ko lieto! taa kaa officiaali tu uzzinaat nevari kameer lietu neizskata policija, kura to, savukaart, nedariis tikai tapec, ka kaads uzrakstijis, ka kaads cits dabuus pa purnu, un neofficiaali tev neviens neko neteiks, jo taa ir personas datu izpaushana un par to var iesesties shjkirotavas cietumaa!

16. Mick

1/16/2008 14:21:11

Nomierinies bērniņ, nomierinies. biksiņas jau dreb ko???
Un mans padoms - nelasi gan, nelasi.

17. ghmm

1/16/2008 14:31:04

nekas man nedreb!

18. dusmīgs

1/16/2008 15:17:27

nu toč- vai tad nevar atrast piemērotāku vietu, kur tādu sviestu grūst

19. Ulla

1/16/2008 15:53:17

Nu ir vētra ūdansglāzē!!!Ja kāds nezina,tad Reiniki ir veseli divi - juniors un seniors.....rakstu tos mēslus abiem...un klausās,un pērk,un balso....Man ir gandarījums,ka tur ir kāda daļiņa no manis....tā labākā......Mick...Tev bonuss,kāds...pats zināsi!

20. sola

1/16/2008 16:35:56

Jauki...Sirds sasāpējās lasot.Liki man raudāt...

21. ss

1/16/2008 18:45:20

Jurim šajā lapā vajag 3 sadaļas sievietēm,kopējā, vīriešiem )

22. Incha

1/16/2008 18:45:35

Priekā!

Ulla

23. Ronda

1/16/2008 19:39:00

Piekrītu gan vienam otram rakstītājam ,ka pārāk samāksloti !!!! jo labo sirdi un labos darbus jau nevienam nav jāizrāda , tie atspoguļojas to cilvēku acīs un sirdīs kuriem palīdzam
..nu bet katram jau ir kādi kompleksi

24. Tomiks

1/16/2008 21:13:32

Man tai rakstā palika žēl šoferis. Stādos priekšā ko viņš pie sevis domāja...

25. Ulla

1/16/2008 21:56:53

Paldies visiem lasītājiem...tās bija esejas no manas nākamās grāmatas,kura taps....Sociālās dzīves ainiņas....tā varētu formulēt,
prieks,ka bija iespēja uzklausīt tik daudz viedokļus......
Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: vtnxsov
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"