tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Elizabete, Betija, Liza, Līza
Svētdiena, 2017. gada 19. novembris.

 

Grēksūdze

::Lasāmgabali::

Ulla Kavicka  16. janvāris. 2008  39 piebildes

Pēc vairākkārtīgiem pagastveča lūgumiem, tomēr piekrītu būt par izvadītāju sociālajās bērēs.
Apdomāju situāciju, tā ir vairāk kā dīvaina un neparasta.
Pirms pusgada pagasta teritorijā atrasts pa pusei sadalījies līķis, tā kā neviens nav atsaucies, tad bēres jārīko pagasta sociālajam dienestam. Es esot laba runātāja, naudas šim pasākumam maz, neviens īsts izvadītājs šim rituālam nav atrodams.
Visu vakaru domāju, ko lai saka pie kapa cilvēkam, par kuru ir tik skopas ziņas. Vīrietis 55-60 gadus vecs, augums tik un tik, apģērbs tāds un tāds. Viss. Informācija niecīga, jārunā būs, bet ko lai saka?
Uzmetu uz papīra paris vārdus, plēšu, rakstu atkal. Domas maldās fantāzijās: „Kāds gan esi bijis TU, nezināmais? Arī Tev ir kāds kluss sapnis dzīves gaitu vadījis, tev ir savas bēdas, savi prieki. Vai esi bijis vientulis, vai pēc Tevis kāds sēro? Kur ir Tavi mīļie?”
Nolemju runāt no sirds, tieši to, ko domāju. Vēl kādu dzejolīti un noslēgumā Tēvreizi.
Bēres paiet vienkārši, redzu, ka pagasta darbinieki atviegloti, darbs padarīts.
Ilgi nevaru nomierināties. Dažādi neatbildēti jautājumi lauza prātu. Bet dzīvajiem jādzīvo tālāk.
Pēc trīs gadiem, kad bēru notikums atmiņā pabalējis, mani sameklē kapu uzraudze. Es esot lietas kursā par to cilvēku, kurš kā nezināms apglabāts mūsu kapsētā. Vai es varētu parādīt rīt kādam cilvēkam šo kapu kopiņu?
Otrā dienā uz kapiem eju ar dalītām jūtām. Saprotu, ka beidzot atradies kāds piederīgais, bet sevī dusmojos uz šo cilvēku.
Satiekamies pie kapu vārtiem. Vīrietis, simpātisks, ap trīsdesmit gadiem, var redzēt, ka labi apģērbies. Viegls rokas spiediens. Abi kāpjam pa smilšaino ceļu uz baznīcas pusi, kur pie paša žoga atrodas dažas kapu kopiņas.
Apstājamies. Parādu īsto kopiņu un pieklājīgi atkāpjos.
Vīrietis nometas ceļos un aizdedz līdzpaņemtās svecītes.
Jūtu, ka vajadzētu doties prom, bet kājas neklausa, stāvu un skatos uz vīrieša bēdu izteiksmi sejā, skopo asaru uz vaiga.
Tad viņš ierunājas. „Pagaidiet, vai varu aizkavēt jūs kādu brīdi… Varbūt neatteiksieties ar mani ceļmalas kafejnīcā iedzert tēju?” Acīs ir lūgums. Nespēju atteikt.
Pēc brīža klusēdami dodamies prom.
Pasūtam kafejnīcā tēju. Pret svešo cilvēku izjūtu nepatiku, kuru laikam grūti noslēpt. Viņš sāk izvaicāt. Atbildu visu. Ko zinu. Iestājas klusums…
Pēkšņi saprotu, ka manā priekšā sēž dzīves izmocīts, vājš cilvēks, kurš manā personā meklē kādu, kuram iztukšot sen krājušos sirds smagumu.
Apprecējies agri. Kursā Līga bijusi visskaistākā, vislepnākā. Visi puiši uz viņu metuši acis, bet viņš spējis meiteni savaldzināt. Drīz apprecējušies. Nomirusi māte, tēvs pārcēlies dzīvot pie viņiem. Līga nemitīgi mudinājusi vīru taisīt karjeru, neklātienē pabeidzis augstskolu, ticis labi atalgotā darbā, piedzimusi meita.
Tajā laikā bez darba esot palicis tēvs. Vīrietis viņu mierinājis, ka labi pelna, varēs uzturēt viņus visus. Sievai gan tas nav paticis. Tēvs centies atslogot mājas soli, kopis dzīvokli, sagaidījis ar siltam vakariņām, no bērnu dārza vedis mājās mazmeitiņu, ar viņu rotaļājies.
Bērnam pienācis laiks doties uz skolu. Sieva izlēmusi, ka meitenei ir muzikālas dotības, paralēli pieteikusi arī mūzikas skolā. Tad viņa izlēmusi, ka jāattīsta bērna talants, tādēļ jāiegādājas klavieres. Līdz ar to istabā vairs neatrastos vieta tēva gultai, viņam esot jāmeklē cits mājoklis.Turklāt to visu viņa tēvam pateikusi zem četrām acīm.
Nākošajā dienā tēvs aizgājis. Vīrietis atgriezies no darba, sācis vaicāt, bet sieva atbildējusi, ka tēvs atradis citu dzīves vietu. Jānim tas bija pamatīgs trieciens, viņš gaidījis, kad tēvs dos kādu ziņu. Bet tā arī nesagaidījis.
Pēc nopietnas sarunas ar sievu sapratis, ka viņa tēvu ir izdzinusi.
Tā pagāja ilgs laiks. Tēvs bija pazudis. Jānis nolēmis, ka tēvs ir apvainojies, nav vairs meklējis. Bet nesen bibliotēkā vecās avīzēs atradis sludinājumu, ka meklē piederīgos mežā atrastam, nenoskaidrotam vīrietim. Apģērbs atbilda. Sācis interesēties, līdz nokļuvis līdz mūsu pagastam.
Ilgi pēc tam sēdējām klusēdami.
Gribēju sacīt, ka Jānis nav izvēlējies sev īsto sievu, gribēju klauvēt pie viņa sirdsapziņas. Sapratu, ka sodu viņš jau ir saņēmis. Bargu. Tādu nenovēlu pat ļaunākajam ienaidniekam.
Tikai neziņa rodas par šī vecā vīra lēmumu – aiziet mežā, beigt dzīvi, varbūt bada nāvē, izgaist, lai netraucētu mazmeitai kļūt par talantīgu mūziķi, upurēt dzīvību… Kaut arī tajā pašā laikā bija iespēja cīnīties par izdzīvošanu, kaut vienam…Varbūt tas nemaz nebija viņš,kurš tagad atdusas zem šalcošām priedēm?Var...būt.

 

Komentāri (39):

1. Tukumnieks66

1/16/2008 22:10:57

ADMIN !!! Dārgais admin, dari tak kaut ko !!!

2. WWW

1/16/2008 22:26:17

juri!!!!!!!!!!!!!!ierobežo tak šo bezjēdzibu!!!!!!!!!!!!!!citadi ši lapa paliks pa mēslu!!!!!!!!!!!!!!nav tak jāliek katra slimnieka domas!!!!!!!!!!!ZB!!!!!!!!!!!

3. ulla

1/16/2008 22:54:48

Turklāt,galīgi neārstējama...pat Juris nevar atrast piemērotus medikamentus....nelasiet,mīļie....lasiet ko citu,raksts jau virsū neskrien....

4. Māris

1/16/2008 23:09:47

Lūdzu, apstādiniet šo literāristi!!!! Ir taču daudz citu vietu, kur šo visu ārprātu rakstīt!!!! Manuprāt, šīs bija domāts kā alternatīvs problēmu risināšanas portāls Tukumam un tukums.lv, bet ne jau prozas lasītāju klubiņš!!!!!!

5. Anonīms

1/16/2008 23:17:01

Tas viss te neiet kopā, lasīt un diskutēt par problēmām Tukumā un par "gribu iepazīties ar ubagu ar zilām acīm un Ferrari". Skatoties uz šo rakstu atsaucību, varbūt uztaisīt atsevišķu sadaļu: "Neatzītiem māksliniekiem un cilvēkiem, kas nepērk grāmatas"?

6. ss

1/16/2008 23:17:52

Nu ja ceps vienu pēc otra, tad točna paliks pa traku, bet pa retam jau var iemest, priekš tiem kam intresē un patīk. Vajag atsevišķu sadaļu izveidot priekš literātiem.

7. Ulla

1/16/2008 23:45:37

Taču nespiež ar varu to visu lasīt.......izvēlieties,to,kas patīk...pemēram - pērk un pārdod.....

8. Māris

1/16/2008 23:46:39

Atiecīgā vidē visam savas robežas un vieta! Piemēram, es aizraujos ar foto, ja es sākšu savas bildes, personīgā izpratnē labas par personīgi interesantu lietu, te bāzt, tad pēs pirmajām komenti 20% būs ok, bet vēlāk man rakstīs, ok, pietiek, apnika, šeit nav tā vieta!!! Tam ir paredzēti speciāli veidoti portāli, tas pats attiecas uz Ullu, tam ir citas vietas!!!!!

9. ulla

1/16/2008 23:52:18

Ha...bildes labprāt apskatītu...ne tikai es...būtu interesantāk...un arī jautrāk...šajā pelēcībā!

10. Māris

1/16/2008 23:56:12

Tur jau tā lieta, kopš tukums.lv nogrieza diskusijas šis portāls palika ievērojams ar to, ka ir vieta, kur izpaust domas par nejēdzībām Tukumā, nevis nepazīstamo literātu un prozas lasītāju klubs!!!! Ok, ierakstīšu stāstu par laternu, kura stāv ielas krustojumā blakus bomžu mājai un, ka laterna redz kā bomži dzer, kaujās, stiķē naudu pudelai, drāž vecenes, kaujās, nogalē suni utt., lai prozaiskāk, iekāpj bugatti veiron un brauc uz Talsu ielu tupināt dzīres, a laterna paliek ar savu slēpto redzējumu un nespēj pateikt to likuma vērotājiem. Ir ok????Sviests!!

11. tukumnieks

1/16/2008 23:56:37

man patika

12. Māris

1/16/2008 23:57:21

Kas?

13. Māris

1/17/2008 0:15:59

Ok, atzīšos, tikko saņnāmos un izlasīju (biju izlasījis iepriekšējos Ullas rastus, bija bail vēl ko lasīt), ir tur daudz neskaidru jautāju un personāžu saistība ar stāsta sākuma tēlu atveidojošo personāžu nesakratību ar beigās minēto!!!

14. tukumnieks

1/17/2008 0:17:20

..... sviec

15. Māris

1/17/2008 0:20:32

tukumnieks, par ko man patika, par ko sviec???

16. Freek

1/17/2008 1:00:21

Nu un? Demokrātija, preses brīvība, u.t.t. Vai kas slikts, ka kāds ieliek rakstu. Vismaz savādāk kā par to kur Tukumā pieliet mūli, izkauties un vajag vai nevajag naktsklubu!

17. bebrs

1/17/2008 8:52:06

Apstādiniet pasauli - es izkāpšu!
Ok, rakstīt šādus rakstus var un pat vajag, bet ja tauta sāk rosīties un izteikt nepatiku, tad to tā arī vajag saprast, nevis visiem bāzt acīs to, ka tā ir labi un tā arī būs

18. Ullis

1/17/2008 9:24:50

1. Tukums.lv diskusijas nav nogrieztas.
2. Lai Ulla runā. Pēc tam ir labas diskusijas.
3. Tāds jau tas mūsu Tukums ir....

19.  Juris

1/17/2008 9:39:29

Speciāli ULLAI:

Lasāmgabali: links

P.S. Rakstīt savus stāstus tiešām nav aizliegts! hmz....

20. Waffen-ss

1/17/2008 10:02:32

Fuflo:I

21. fui...

1/17/2008 10:43:26

slimo murgi...

22. Medmāsiņa

1/17/2008 11:01:27

Un kas tur būtu tik neticams. ...., paldies autorei .
Dzīvē gadās visādi. Brīžam šķiet, ka raksta komentētājiem dzīve ir bijusi baigi rožaina un bez ērkšķiem, nekas pagaidiet ...dzīves skola vēl ir priekšā. Mēs neviens nezinām kā viss var pagriezties pašu dzīvē un pret pašiem. Kad kāds no mums aiziet, tad nu ir o-bļāviens, kas tam tur notika... u.tt.. Man kāds tuvs cilvēks reiz paņēma šņori un vienkārši aizgāja uz mežu...un neatgriezās (ārēji škita, ka to cilvēku nekas un nekad nespēs sagraut) , tad sākās vesela jautājumu gūzma kāpēc? Kas notika? u.tt. ...cilvēka vairs nav , bet jautājums -kāpēc? palicis
Kāpēc viņš neuzmeklēja nevienu? Kāpēc nepastāstīja kas noticis?
...tādēļ atceraties savus mīļos, cieniet un godajiet savus vecākus ..........

23. Nātre

1/17/2008 11:13:47

Pārsteidz negatīvās atsauksmes. Kas tas ir? Skaudība? Mazvērtības sajūta? Bailes no domāšanas? Laikam gan pēdējais, un tas ir bezgala nožēlojami. Vai degradētā sabiedrības daļa šādā veidā piesaista normālos cilvēkus sev? Vai sada cela vairojas sarūgtinājums, cinisms, pat naids?

24. Nātre

1/17/2008 11:21:17

Pārsteidz negatīvās atsauksmes. Kas tas ir? Skaudība? Mazvērtības sajūta? Bailes no domāšanas? Laikam gan pēdējais, un tas ir bezgala nožēlojami. Vai degradētā sabiedrības daļa šādā veidā piesaista normālos cilvēkus sev? Un taa vairojas sarūgtinājums, cinisms, pat naids!

25. Medmāsiņa

1/17/2008 11:25:30

Tieši tas jau arī mani uztrauc -tie drausmīgie komentāri..... , un izskatās, ka nevienam no komentātajiem dzīvē nav bijusas grūtības. Taisnība vien būs tiem skaistajiem vārdiem--kas ar savām cilvēktiesībām esam iebraukuši auzās....izaudzinot veselu parazītu paaudzi...

26. Māris

1/17/2008 13:04:20

Nav ne skaudība, ne mazvērtības sajūta, ne bailes no domāšanas, vnk, šo lapu no rīta veru vaļā, lai uzzinātu kas jauns mazpilsētā un, cik noprotu, tam šī lapa domāta, nevis lai lasītu šos šizofrēniskos darbus. Kā jau minēju, tam ir speciāli veidoti interesentu klubiņi un vortāli.

27. tukumnieks

1/17/2008 13:17:54

Ko jūs tauta tik nopietni visu ņemat , lai tak raksta un lai cilviņi runā , tas ko šeit raksta neatbilst ne tuvu īstenībai kā cilvēki dzīvo un domā reālajā pasaulē ........................ ir tomēr atšķirība runāt ar cilvēkiem aci pret aci vai noslēpties zem nick un vāvuļot galīgi ne pa tēmu , un priekš tam arī ir izdomāts šāds saziņas veids kā i - nets

28. Nātre

1/17/2008 14:49:19

Bet Ullas stāsti taču neko neatņem informatīvajai telpai, jo tie ir rubrikā "lasāmgabali". Pafilozofēšu par tēmu - kāpēc naidīgie komentāri. Laikam jau pasaulē ir tik daudz ļaunuma, ka cilvēks vnk grib norobežoties no tā. Neko nezinu, neko nelasu un sirdi nesāpinu. Ir taisnība, ka tie ar kailajām dvēselēm ātri sadeg. It kā loģiski, bet kur paliek homo sapiens?

29. Scorpion

1/17/2008 15:11:52

FFS vai kāds var izbeigt šo vidusskolas sacerējumu plūdus ? Juri, mosh var izveidot kautko līdzīgu "digg or bury" sistēmai lai autori redz patieso reitingu saviem "garadarbiem" ?

30. pienaaceeja

1/17/2008 15:17:56

peec komentaariem sprieshot, izskataas ka tieshi shie darbi ir visiecieniitaakie!!

31. tukumnieks

1/17/2008 15:37:39

Ir jau arī tādi indivīdi kas ierauga traktoru zem zīmes vai policijas autiņu un uzreiz mēs to zinām , un arī ir par ko parunāt un padiskutēt , ja nebūtu aktīvisstu nebūtu diskusijas , varbūt turpinām apspriest visu ko piedāvā mums acīgie paparaci un neķeram kreņķi

32. iebraucējs

1/17/2008 17:41:14

es kad iesaaku lasiit par mirušo viirieti,jau sabijos,ka tuuliit buus kaa divos iepriekšeejos rakstos: ieskatiijos cilveekam aciis,bet peec paaris gadiem,skatos tas pats mirušais man dur pa ielu pretii.

33. iebraucējs

1/17/2008 17:56:40

peec manaam domaam ulla ir nogribeejusies baaba,kas apraksta savas nekad nepiepildiijušaas fantaazijas.es pat esmu kaut kur lasiijis,ka šaadi cilveeks izliekot savas fantaazujas uz papiira,vai šajaa gadiijumaa saitaa,guust kaut kaadu baudu.taa ir it kaa kautkaada psihiska kaite.bet varbuut,ka tas ir kaads maarketinga triks pirms kaadas graamatas iznaakšanas,kuras vaakus rotaas Ullas Kavickas vaards ar foto,un cilveeki redzot,ka aaa taa tak ir taa debilaa,nuka nuka paluureešu ko tad viņa ir sarakstiijusi.un rezultaata graamatu nopirks.

34. Ulla

1/17/2008 18:43:14

Paldies par vitamīniem!Tik gardi smējusies nebiju pēdējos četrdesmit gadus!

35. Es

1/17/2008 19:39:40

to iebraucējs
MALACIS šoreiz, bieži tev nevaru piekrist, bet nušoreiz tiešām cepums Tev, pareizos vārdus par piegriezušos bābieti pateici!!!

36. Nātre

1/19/2008 12:22:01

Turpini rakstīt, Ulla!

37. modžus

1/20/2008 23:27:44

daži ullu dzen prom bet man gan šķiet ka slikta viņa nav,tā sakot kas neder vienam tas der citam! Sabiedriska,izpalīdzīga utt.

38. Maasa/Inga

1/23/2008 15:42:48

Nesaprotu, par ko šeit daži labi komentētāji piesienas? Par to, ka pašiem nav talanta savu domu uzrakstīt tik interesanti? Vai arī iekšā ir kaut kāda sakrājusies, novemta,sapuvusi lupata, kas prasās, lai to izgriež kādam tieši sejā? Pilnīgi riebjas.. Nepatīk, nelasi, ar varu nevienu nespiež. Un ja reiz šeit ir tāda saite "Lasāmgabali", tātad jāpriec`ājas, ka kāds šeit ieliek kādu sirsnīgu stāstu, ko palasīties. Un par to nogribējušos bābu - nu ziniet, ne jau pēc stāsta jāspriež par cilvēka seksuālo apdāvinātību vai apspiestību. Kaut ko tādu nu nekādi neizsecināt pēc stāsta. Ja cilvēks var nosaukt otru par nogribējušos bābu, varbūt viņam pašam ir zināmas problēmas zemapziņā sakrājušās attiecībā uz savu apspiesto seksualitāti. Tad varbūt jālūdz izveidot arī saiti "Tiem, kas nogribējušies", es domāju, tajā ULLAS rakstīto neatradīsim noteikti.
Ja cilvēkam ir Dieva dots talants tik skaisti izteikt savas domu pērles, lai izsakās citiem, arī mums, par prieku. Ir jauki, ka kāds tā var. Un tiem, kas nesaprot, varbūt nemaz nav jāsaprot. Viedokļi jau vienmēr būs dažādi, bet vai objektīvi?

39. GM

1/27/2008 14:41:59

Patiesībā šokējošs naids pret cilvēku kurš raksta nevienu neaptaisot kā lielākā daļa komentāru rakstītāji šeit. Vai tad ir tik grūti nevērt vaļā to rakstu kas uzrakstīts un kur skaidri norādīts raksta autores vārds un uzvārds? Nē, bet laikam ziņkāre, izlasa un atkal dir**. Protams katram ir tiesības uz viedokli, bet arī autorei ir tiesības rakstīt un publicēt. Man izkatās, ka Ulla ar nodomu liek rakstus, lai "pabakstītu skudrupūzni"un paskatītos vai teorija "latvietis latvietim labākā ēsma" apstiprinās. Un apstiprinās ar uzviju!
Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: pnisnip
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"