tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Elizabete, Betija, Liza, Līza
Svētdiena, 2017. gada 19. novembris.

 

Par Latviešu tautas varoņiem.

::Lasāmgabali::

Scorpion  6. marts. 2008  20 piebildes

Sekojošais vāji literārais savārstījums ir bāzēts uz aptuveni viena-divu mēnešu veciem notikumiem.
Jau kādu laiku man tuvi cilvēki sev tuvu cilvēku svētkos pamanījās pārsteigt apkārtējos ar diezgan gardām tortēm/kūkām. Tās, protams, nebija pirktas veikalā, bet pie kādas tantes Jaunpilī, kas pieprot šo amatu, un pēc kūku cenas spriežot nebija diezko alkatīga. Kādu laiku viss bija labi.
Protams, tantei bija laba sirds, viņa kūkas pārdeva ne tikai mums bet arī citiem cilvēkiem, kas izrādīja interesi. Reiz tika nopirkta kūka, kas nonāca pie viesību galda, pie kura sēdēja VARONE. Varone strādāja varoņu iestādē kas saucās Varoņu Īstenais Dienests, ko visi pazīst kā VĪD. Varone gardu muti apēda kūku, un ar interesi noklausījās atbildi uz viesu uzdoto jautājumu kā saimnieki tikuši pie tik gardas kūkas.
Kādu dienu Varone sajutās slikti. Varonei vīrs jau sen nebija pievērsis uzmanību un bija redzēts pilsētā ar jaunu skuķi. Arī pildspalva todien negribēja klausīt, dators nerēķināja varoņcīparus, no apakšas vēdīja zivju smaciņa un vispār viss bija galīgākajā tūtā. Varone nolēma sevi iepriecināt ar kūku. Viņa atcerējās stāstu par Jaunpils tantīti, kas cep brīnumgardas kūkas kas dziedē dvēseli. Tad nu Varone aši leca mašīnā un mēroja tālo ceļu uz Jaunpili. Jaumpilī viņu, protams, sagaidīja laipnā tante un pārdeva kūku. Te pēkšķi Varone sajuta tādu kā zibens spērienu un asins garša tai iesitās mutē : "KUR ČEKS !!!???" tā brēca, siekalas šķīda no mutes un acis zvēroja ...
Nesen mūsu ģimenē atkal bija svētki. Kūku pirkām veikalā. Es katru vakaru piedomāju pie tā, kaut Varone nesastaptu manu iecienīto kūpināto zivju tirgotāju, jo tad būs sabojāti vēl kādi skaisti vasaras laika svētki. Īstenībā es piedomāju vēl pie kaut kā. Es gribētu satikt un atpazīt Varoni kādā sestdienas vakarā kad es, sadzēries drosmes dziru, nāku mājās no kroga.

 

Komentāri (20):

1.  Kalns

3/8/2008 15:36:09

Nu ko lai saka, kuuka garda, tantuks piepelnaas, bet valsts jau ar grib savu daļu, tādi jau tie likumi, varbuut kaads gardaas kuukas cieniitaajs var paliidzeet tantukam un sakartot papiirus. Jo šaubos vai tantukam bija tik lieli ienaakumi no kuriem buutu jaasaak maksaat nodoklji.

2. Scorpion

3/8/2008 19:00:30

Sūds par visiem likumiem, ja tie nepalīdz tautai. Man valsts asociējas ar iekārtu kas ir izveidota, lai palīdzētu pilsonim. Patreizējā savus iznīdē. Atslēdznieki un gabaliņi un baroni fīrē savas štelles. Mazos zagļus kar, lielos ceļ amatos. Besī.
Atskatam neliels ieskats par to kā Indija ieguva neatkarību: pilsoņi atklāti un masveidā ignorēja okupantu (angļu) ievazātos likumus un paražas. Tagad Indija ir neatkarīga, pofig, pastalās bet neatkarīga.
Mēs esam pastalās un atkarīgi un apzagti. Fakts. Un stučījam viens otru. Ja "vēl reizi nāktu iekšā krievi, man nebūtu ilūzijas par mūsu bāleliņiem - visi visus stučītu ar putām uz lūpām kā lopi, 80-to gadu beigu patriotisms nevienam nav prātā. Man skumji skatīties uz to visu, un rociņas vienam pašam ir par mazu un nespēcīgu. Bet nu vismaz te es varu paņerkstēt, kamēr nepiezvana kāds ģaģa un nesniedz draudzīgu padomu aizvērt muti.

3. EU

3/9/2008 1:44:45

Scorpion, vai par to lai LR kļūtu par ES dalībvalsti balsoji? Ja jā, tad te nu ir rezultāts, kurš iestājies arī pateicoties Tavam nopelnam. Ja nē, viss mierīgi!

4. wins

3/9/2008 10:49:51

Cik esmu runājis ar draugiem un paziņām - neviens nav balsojis PAR ES.... Vai nu ir balsojis PRET vai nav balsojis vispār... Kurš tad skaitīja tās balsis?

5. free

3/9/2008 11:02:32

ggg, PAR balsoja tie, kas vēlējas atverto robežu darbam Anglijā un Īrijā - tā kā Latvijā tu tagad viņus neatradīsi - pamēģini pameklēt Dublinā

6. Scorpion

3/10/2008 1:28:11

Viss ira mierīgi. Es nobalsoju pret. Lai gan esmu konstatējis ka viss par ko es balsoju masu medijos tiek nozākāts un visi lauri tiek aizdomīgiem, smieklīgiem procesiem un tādiem pašiem procesu bīdītājiem. Laikam būšu vecmodīgs gremža .

7. tukumnieks

3/10/2008 10:46:56

Skorpim ;

Klau , tu tākā tāds vecs nūģis, visu laiku ar kko esi neapmierināts , tad par kūkām kāds stučī , tad europa slikta , apļi slikti un visbeidzot ar prezidents un valdība arī ira slikta ....... nu klausies vecais beidz ja , kas tev 40 gadnieku krīze ??? , paskaties apkārt tik daudz skaistu meiteņu un smaidīgu cilvēku , dzīve takš ir skaista

8. ghmm

3/10/2008 11:20:10

a kas? vata baigi labi ir? nah stuchiit un nah baast eiropaa? buutu tavas kuuukas nostuchiitas diez kaa tad runaatu!

9. Arbat

3/10/2008 11:40:13

Iespējmams viņam meitenes nepatīk! Varbūt vecums liels -es domat kādi 50-60 gadi ir. Pirms pensij nedaudz. Mans vectevs teica zin viņu, kopā stradajuši. Tads nedavolnij bijis vienmer.

10. free

3/10/2008 11:44:29

to tukumnieks, Arbat -
khm, džeki, ja jums ir velme un interese apspriest Scorpion vecumu, neapmierinātību, seksuālo orientāciju utt. Varbūt izveidosiet citu tematu, nevis pied**s*siet tēmu par kūkām?

Bet runājot par ES - mja, kāds balsoja par, kāds pret...bet skaitija taču tie, kas bija par

11. Scorpion

3/10/2008 12:14:13

Tu ko, Tukumniek, gribi lai es ņerkstu par to ka ir par daudz meitenes un smaidīgu cilvēku apkārt ?? "esi reāls" . Par labām lietām taču neviens negaužas, bet gan par sliktām. Par sliktām lietām gausties ir tas pats kā nožēlot to, ka sanācis uz ielas iekāpt suņa kakā - lai gan izskatās ka šeit ir gana daudz cilvēku kas labprāt vārtītos pa mēsliem ar smaidu līdz ausīm un brēkdami "cik mums ir labi, nav par ko te gausties, tie kas ņerkst ir veci pendžas un murmuļi, sūdi ir tik silti, maigi un te mušas nekož" .

12. tukumnieks

3/10/2008 12:56:33

Skorpim ;

Nu es vismaz domāju ka esmu reāls, man pilnīgs pofigs kas pie valdības un cik suņu siltu kaku uz ielas , kas man darīt naf ko ka tikai kādu kritizēt . Kamēr citi meklē vainīgod kas pied****ši dvēseles, es labāk par to laiku nopelnu kādu rubuli

13. free

3/10/2008 13:01:22

to tukumnieks
Pareiz ir - labāk ne par ko nedomāt un rukāt, rukāt - jo vairāk, jo labāk! Kamēr citi domā un attīstās, ir jārukā...
Un tā nu tu attapsies kādu dienu saprotams, ka visu dzīvi esi to vien redzējis ka savu darbu - un tikmēr, kamēr kāds cits ir domājis un attīstījies, tu tik rukāji un palaidi visu garām...

14. tukumnieks

3/10/2008 13:45:23

to free

...bet tu tikai domā un attīsties , domā domā un atkal attīsties , un galnvenais nepalaid garām kāda suņa kaku uz ceļa , bet strādāt ..... fui lai strādā ziloņi tiem vairāk spēka , tu nu gan esi gudrs puika

15. free

3/10/2008 17:54:09

to tukumnieks
xm, kāpēc tev tik patīk runāt par suņu kakām? Galvā nekā cita nav?
Ir jāmak savienot attīstību ar darbu - un man tas labi sanāk...un varu saderēt, ka tu visticamāk strādā fizisku darbu un diezin vai piekritīsi tam, ka prāta spēks nav vieglaks par ķieģieļu staipišanu stroikā

16. Anjuks

3/12/2008 1:18:08

Little Johnny runs into the kitchen and shouts:
-Mom mom, there"s a dead fish in grandmothers room!
-No son, theres not a dead fish. There is grandma lying in her bed, she is sick and she needs to have a rest.
After some time again little Johnny runs into the kitchen:
-Mom mom, there"s a dead fish in grandmothers room!
-No, there cant be a dead fish there, theres just ill grandma.
Ang again after some time he runs into the kitchen and shouts:
-But mom, there is a dead fish in grandmas room.
-ok ok, lets go and see the dead fish.
So they go into grandmas room and mother asks:
-ok, show me where is the dead fish.
Little Johnny pulls of the blanket and point toward to grandma saying:
-There"s the dead fish!!
Mother answers:
-No Johnny, thats not a dead fish. Thats grandmothers pusssy.
To what little Johnny replies:
-Yes, but it tastes like dead fish..

17. Anjuks

3/12/2008 1:21:02

Vecais zēns Antūns no Mazpisāniem par braukšanu ar zapiņu pēc ļergas dzeršanas arestēts un tiek vests uz izolatoru sutkas sēdēt.policists, kas šo ved arī no Mazpisāniem, Antūnu skolo: Karoč, tur kamerā visāda špana un ugolovščina, uzmanies vecais. Nu ieved Antūnu kamerā, šim uzreiz kameras urkas saka- "ti u nas petuhom buģeš i mesto tvajo u paraši". Antūns nopūšās, izvelk sievas līdzi doto speķa gabalu un ķieģelīti, sagriež šķēles, sēž un stumj ģīmī. Ienākpolicists un prasa Antūnam, kā dzelas, nu Antūns saka- Uzņēma labi, teica , gailis būsi un tepat priekšā pie parašas jāsēž.policists saka - A ko ta tāļāk darīsi? Antūns saka- "Nu vot speķa paēdīšu un iešu šito vistu baru drāzt.."

18. Anjuks

3/12/2008 1:25:15

Pirms divām nedēļām bija mana 45. dzimšanas diena, un tāpat jau es nejutos diez cik fantastiski torīt. Es devos brokastot, zinot, ka mana sieva būs jauka, novēlēs man daudz laimes dzimšanas dienā, un droši vien uzdāvinās dāvanu. Viņa pat nepateica labrīt, nemaz nerunājot par daudz laimes. Es nospriedu, OK, tādas jau tās sievas ir. Bērni gan atcerēsies.

Bērni ieradās pie brokastīm un neteica ne vārda. Dodoties uz darbu es jutos
diezgan nelāgi. Kad es ierados savā birojā, mana sekretāre, Lienīte, teica,
"labrīt, šef, daudz laimes dzimšanas dienā". Es sajutos mazliet labāk;
vismaz kāds bija atcerējies. Es nostrādāju līdz pusdienlaikam.

Ap pusdienlaiku Lienīte pieklauvēja pie mana kabineta durvīm un teica,
"zini, ir tik skaista diena, un ir Tava dzimšanas diena, aizejam pusdienās,
tikai mēs divatā". Es atbildēju, "Hei, tā ir foršākā lieta, ko esmu
dzirdējis pa visu dienu! Ejam!"

Mēs aizgājām nevis uz ēdnīcu, kur mēs parasti ejam, bet uz mazu klusu,
privātu restorāniņu, izdzērām pa diviem Martini un pusdienas bija patiesi
izdevušās. Atpakaļceļā uz biroju, viņa teica: "Klau, ir tik skaista diena,
mums taču nav jādodas atpakaļ uz biroju?" Un es teicu "Nu laikam jau nav
gan." Viņa teica "Ejam pie manis".

Kad mēs ieradāmies viņas dzīvoklī, mēs izdzērām vēl pa vienam Martini un
izsmēķējām pa cigaretei. Tad viņa teica: "šef, ja tu neiebilsti, es aiziešu
uz guļamistabu uzvilkt kaut ko ērtāku". "Protams", es sajūsmā atbildēju.
Viņa iegāja guļamistabā un pēc kādām sešām minūtēm iznāca laukā .....
nesdama milzīgu dzimšanas dienas torti, un viņai sekoja visi mani
darbinieki, sieva un bērni. Visi dziedāja "augstu laimi, prieku no
sirds.......?!?!

Un es sēdēju uz dīvāna..................

Un kājās man bija tikai zeķes..............

19. Anjuks

3/12/2008 1:39:16

T: Vaditaju tehniskais atbalsts. Ka varu palidzet?
V: Nu...eee...es mašinu nevaru palaist.
T: Skaidrs. Kada ir jusu mašinas marka, modelis un izlaiduma gads
V: A velns vinu zin! Es vinu nopirku, lai uz veikalu brauktu, ka lai es zinu?
T: Nu labi, nomierinieties. Meginasim iztikt bez šis informacijas...(nopušas). Vai jums benzins baka ir?
V: Hm... Benzins baka, tu saki? A ka lai es to zinu?
T: Paskatieties uz priekšeja panela. Kur raditajs rada, uz E vai uz F?
V: Bet kur ir priekšejais panelis?
T: Tas atrodas tulit aiz stures, ja jus sežat vaditaja sedekli.
V: Aha... redzu! Ta... Vai, te jau raditaju ir daudz, uz kura lai skatas?
T: Skatieties uz to, kuram blakus burti E un F, vel turpat var but attelots benzintanks.
V: Aha... redzu! Raditajs rada uz nulli.
T: Ka ta - uz nulli?
V: Nu ja, tieši uz nulli. Un vel blakus raditajam rakstits "x1000". Kas tas tads, manas mašinas modelis, vai? X-1000?
T: (dzili jo dzili nopušas). Ne, ta nav degviela, tas ir tahometrs.
Tam ari jarada nulle, ja mašina nav iedarbinata. Degvielas raditajs parasti ir mazaks un pa kreisi no tahometra, un uz ta jabut rakstitam E, tad pusaplis, tad F.
V: Aha! Redzu gan! Raditajs ir pa vidu starp E un F.
T: Lieliski! Tad nu mes vismaz zinam, ka degviela jums ir. Tagad parbaudisim akumulatoru. Vai redzat sturi?
V: Uhu.
T: Nospiediet tieši vidu.
V: (dzirdams skalš "biiiiiiiip") VAI! Vinai šita ir jadara?
T: (izmisuma) Viss kartiba, tas ir jusu signals. Ja tas darbojas, ar akumulatoru jums viss kartiba. Tagad meginasim iedarbinat jusu mašinu.
V: Nu johaidi, es tacu teicu, ka nevaru mašinu palaist, tapec ari zvanu, stulbeni!
T: (zobus griezdams) Un tomer meginasim velreiz! Piespiediet sajuga pedali, nospiediet bremzi, un pagrieziet atslegu.
V: Paga, paga! Davai visu pec kartas. Kur man te ir pajuga pedalis?
T: SAJUGA, nevis pajuga... Zem stures pa kreisi. Vai atradat?
V: Atradu.
T: Spiediet to lidz galam. Ta. Vai tagad redzat zem stures divus pedalus?
V: Uhu.
T: Kreisa ir - bremze. Nospiediet to. Nospiedat?
V: Nospiedu.
T: Tagad pagrieziet aizdedzes atslegu.
V: Un ka lai es pagriežu atslegu, ja man abas rokas aiznemtas?
T: Ka, ludzu?
V: Ar kreiso roku es spiežu pajugu, ar labo - bremzi, ka lai es vel te atslegas griežu, ko?
T: (ristidamies aiz smiekliem) Ta, tagad meginasim velreiz, tikai šoreiz pedalus spiediet ar kajam.
V: Ar kajam? A vai tad šita ari var?
T: (joprojam ristidamies aiz smiekliem) Var.
V: Meginam... Vai, a šita toc ertak... Ko tad jus man uzreiz neteicat?(dzirdams troksnis) Nospiedu.
T: Tagad pagrieziet aizdedzes atslegu lidz galam.
V: A kur man ir aizdedze?
T: Stures pamatne, pa labi.
V: Hm. Man sprauga ir, bet atslegas taja nav.
T: Nu tad ielieciet to.
V: Ko?
T: (zaudejot pacietibu) Aizdedzes atslegu!
V: A ka lai es uzzinu, kura man ir aizdedzes atslega?
T: (sakerdams galvu) Parasti ta ir vislielaka atslega saiški.
V: Saiški?
T: Jā, saiški, kura jus turat visas parejas atslegas.
V: Aaa! Nu tak es to aizvakar pazaudeju. Tatad man atslegu vajag?
T: (nomet klausuli) bip-bip-bip-bip-bip...
V: Hallo, hallo?..

20. nātre

3/21/2008 12:28:40

Malacis, skorpion! Stāstiņš aktuāls, asprātīgs un vietā!
Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: vsnxsov
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"