tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Aleksandrs, Doloresa
Sestdiena, 2017. gada 18. novembris.

 

Par Skeitparku

::SPORTS::

pieclatnieks-garais-deguns  2. aprīlis. 2008  16 piebildes

Kas tagad par lietu? Brauc uz skeitparku un kontrolē vai ir visiem ķiveres. Saprotu noteikumos tas rakstīts, bet kapēc jāpiekasās skeitparkā par atstarotājiem un tiesībām jūs zaļie un zilie. Tās iestādes nesaprot kad lecot ar riteni tie visi atstarotāji izbirst, un neviens nav bagāts lai pirktu "ūber-elitāros" atstarotājus. Mēs gribam lai parks neslīd (slīd dēļ smiltīm), mēs to parku izslaukam, bet viņs atkal kļūst smilšains, jo visur riņķī parka teritorijā nav asfalta, bet gan pārējais pleķis ir kautkāda grants. Viss ir netīrs.

Mēs esam vienīgais parks Latvijā man šķiet kur pieprasa obligāti lietot ķiveres un pārējo staffu, visur citur tā nav. Visur noteikumos ir rakstīts: Iesakam lietot aizsargekipējumu, attiecīgi savam braukšanas līmenim.

Nē bet mums protams TUKUMS, ir jābūt OBLIGĀTI visam, ja nē tad līdz piecdesmit latu naudassods.

Otra lieta kas visos normālos parkos ir, ka noteikumos ir rakstīts : Katrs braucējs par traumām/defektiem uzņemas atbildību par sevīm.
Protams mūsu parciņā tas nav rakstīts, un tātad attiecīgi ja es kautko laužu, situ, vainīga būs dome?

Tak mīļā Domīte! Mainiet savus mīļos noteikumiņus :* saulītes, tākā redzējiet - šodien parka apmeklējums bija ļoti maziņs :* tikai dēļ jums mani zilie un zaļie.

 

Komentāri (16):

1. armands

4/3/2008 23:21:33

lai ieliek vienu cilveeku , kas visu tur pieskata, tad arii viss tur buus kaartiibaa. sodod jau driiz tur visus aizbaidiis prom. ta nafig vajag to parku. iekaseet naudu var arii citur. nejau uz beernu reekina. pagrimums.....jaucam visu nost , kas ir pauzerii. lai melnie gana zirgus un miers.

2. Scorpion

4/3/2008 23:34:28

Kā jau pareizi norādīja Latviešu biedrība Īrijā - nav nekāda kaifa šeit dzīvot, jo varas orgānus interesē tikai tas kā cilvēkus sodīt, nevis tos izprast un tiem palīdzēt. Hehe, domājāt skeitparks būs lai Jums būtu labi - figu, mēs jums pierādīsim pretējo
Vispār jau varētu arī iet iekšā bāros un sodīt cilvēkus par atrašanos sabiedriskās vietās alkohola reibumā.

3. pieclatnieks

4/3/2008 23:55:12

Piekrītu jums

un es vismaz uzskatu ka aizsargi ir tava brīva izvēle.

ziniet, kad nebija tie reidi mēs parkā bijām cilvēki vismaz 20++ max 30 ir pat bijuši (uz to pusi), un palikuši līdz parka slēgšanai.

šodien?

pulkstens astoņi vakarā, visi jau prom, cilvēku nebija, ap sešiem-septiņiem (kad vienmēr agrāk sabrauca cilvēku bari) bijām tikai kas brauc kādi cilvēki 6.

yooo. un tad pilsētas krēsli sūrojas : Kapēc mēs to skeitparku uzcēlam, ja viņu neviens neapmeklē.

tā tik turpināt.

4. armands

4/4/2008 1:09:04

bail, ka neizdilst rampas . pa daudz cilveeku. jaievieš biļetes- vienu stundu viens cilveeks. pierakstiisimies kaa pie dakteri, tad jau viss buus ok. futbola laukumaa nevaig diez kaaju sargus, ja nav, sodam- 10 Ls no galviņas un laukums kalpos 100 gadus.

5. tuk-tuk

4/4/2008 11:58:59

Par cik skeitparks ir pilsētas īpašums tā diktē savus noteikumus!
Ja skeitparkā kāds neaizsargājies nolauzīs sprandu, sakropļos sevi utt, kā jūs domājat, ko drāzīs pirmo? Protams, ka pilsētas domi, jo viņi tak to visu ir pieļāvuši. Tā kā, skatieties paši. Dienzinvai ka kāds no jums savā īpašumā pieļautu kaskadieru šovu bez jebkādiem aizsarglīdzekļiem. Jebkurā negadījumā atbild īpašnieks.

6. pieclatnieks

4/4/2008 13:12:38

tuk-tuk

Ja es savā privātīpašumā taisītu kaskadier šovu, es noteikumos uzrakstītu - Atbildību par traumām uzņematies jūs paši. Nevis es Bet mūsu parkā tas rakstīts nav un tad visa atbildība domei.
cheers.

armand - cepums


7. stu

4/4/2008 15:00:25

Un tad kad kāds Šmurgulis pārsitīs savi stulbo pauri, tad vainīgs būs tas kas tur visu pieskata un komandē...! Labāk lai ir tās ķiveres un ekipējums! Un vel izsauks degpunktu...!

8. tante

4/4/2008 15:06:40

Bērniņi, vilkt ķiverītes vai nē, tā lai paliek Jūsu diskutējamā daļa, taču PĪPOT, mazie bērņukiņi, tur taču nevajadzētu! Sportojiet uz veselību, bet negandējiet savas plaušiņas un mūsu gaisu!

9. onkulīts

4/4/2008 15:59:30

Nu kas tas par ixseri , skeiteri bez cigaretes starp zobiem

10. pieclatnieks

4/4/2008 17:21:33

Labāk lai liek 50Ls sodus pīpmaņiem tur, nekā cilvēkiem kas uz savu izvēli izvēlas lietot/nelietot ķiveri.

Jo visi mazie džipsiji tur tik pīpo.

11. tuk-tuk

4/4/2008 17:23:00

es jau ieteiktu vēl ņemtasins analīzes - būtu jautri!

Tur nebūtu neviena ar riteni, vai dēli.

Tās vielas ilgi ilgi ir asinīs!

12. lailux

4/6/2008 9:24:03

to pieclatnieks
Domes noteikumos taču ir rakstīts, "3.4. Tukuma pilsētas Dome neuzņemas materiālo un juridisko atbildību par šajos noteikumos minēto prasību un nosacījumu neievērošanu, kas saistīti ar iespējamo apmeklētāju traumatismu. 3.5. Katrs Skeitparka apmeklētājs pats uzņemas pilnu atbildību par savas veselības un inventāra atbilstību izvēlēto aktivitāšu veikšanai.". Un es kā mamma, kurai bērns braukā pa Skeitparku, esmu atbildīga, ja ar viņu kas notiks. Es piekrītu, ka aprīkojums ir vajadzīgs. Arī ārzemēs Skeitparkos, pat profesionāļi lieto aprīkojumu.Tāpēc es nesaprotu, ko Tu vēlies mainīt?

13. pieclatnieks

4/6/2008 10:23:23

to lailux

Labi varbūt ātrumā nespēju izprast lasot 3.4 punktu, bet 3.5 ir minēts kad tu uzņemies atbildību par savas VESELĪBAS UN INVENTĀRA ATBILSTĪBU, tādad ja inventāra atbilstibu varu izvēlēties es pats, lai nomaina noteikumu kurš ir laikam 3.1 kad OBLIGĀTI jālieto ķivere aizsargi, pret IESAKAM, jo tad sanak ka viņiem tie noteikumi ir pretstatā viens ar otru (pareizak pret 3.5)

14. DYNAMI:T

6/28/2008 18:31:05

Ak dievs kaada problēma. Cilvēki iet uz skeitparku lai pabraukātu, lai nodarbotos ar to kas patiik nevis lai maksātu sodues vai uzmērītu ķiveres. Noteikumos ir rakstiits ka vajag piemērotu sporta riteni (viens no punktiem bij par to) Bet tur naak vesels bars siiko no preteejaas maajas ar taadiem super riteņiem. Nāk bērni kuriem ir gadi 8 un piipē kopā ar lielajiem pat neslēpjoties. Kapēc tad tie kas sēž policijā pie kamerām nevarētu atbraukt un uzlikt sodu viņiem? Kapēc viņi nāk un uzbrūk tiem kas nodarbojas ar to kas viņiem patīk? Varbūt kādam tieši otrādāk traucē tā ķivere vai aizsargi.Zinu pat vienu cilvēku kas velk aizsargus un ķiveri tikai tad kad veic kādu sarežģītu triku. Bet kapēc vinjam buutu jāvelk ķivere tad kad viņš vienkārš atpuušās sēžot uz riteņa?

Bija viens gadijums kad atbrauca policija tu tur bij daži sīkie atnākuši ar riteņiem vinji pat nebrauca uz rampām. Bet atbrauca policija un teica ""Kapeec jums nav ķiveres? Redziet lūk tas zēns viņam ir ķivere bet kapēc jums nav?"" Bet tie viņam atbildeeja ""Bet mēs pat nebraucam uz rampām"" un palicists atbildeeja ""Kāda atšķirība juus lecat vai braucat?Tikuntā var nokrist."" Un es nesaprotu kapeec tad nav jaavelk ķiveres braucot pa ielu? Tur tac ar var nokrist.

15.  dzons

6/30/2008 0:07:37

14. DYNAMI:T
2008.06.28. 18:31:05

Izlasi:
22. Papildu prasības velosipēdu un mopēdu vadītājiem
217. Braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali atļauts personām, kas nav jaunākas par 12 gadiem, ar mopēdu - personām, kas nav jaunākas par 14 gadiem. Šādā gadījumā velosipēda vadītājam jābūt klāt velosipēda, mopēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai (mopēda vadītājam - mopēda vai jebkura mehāniskā transportlīdzekļa vadītāja apliecībai), kas pēc šo noteikumu 35.punktā minētās amatpersonas pieprasījuma jāiedod pārbaudei.
218. Braukt ar velosipēdu pa brauktuvi vai nomali pilngadīgas personas pavadībā atļauts bērniem, kas nav jaunāki par septiņiem gadiem. Bērniem šajā gadījumā jālieto aizsprādzēta aizsargķivere. Dzīvojamās zonās un daudzdzīvokļu namu pagalmos bērniem neatkarīgi no to vecuma braukt ar velosipēdu atļauts patstāvīgi.
(MK 05.02.2008. noteikumu Nr.75 redakcijā)
219. Velosipēdam un mopēdam jābūt tehniskā kārtībā.
220. Velosipēdam jābūt aprīkotam ar bremzēm, skaņas signālu un gaismas atstarotājiem: priekšpusē - baltu, aizmugurē - sarkanu, abos sānos (riteņu spieķos) un pedāļos (priekšpusē un aizmugurē) - diviem oranžiem (dzelteniem). Mopēdam jābūt uzstādītām izgatavotāja paredzētajām iekārtām, mehānismiem un ierīcēm, tām jādarbojas visos paredzētajos režīmos. Mopēdam jābūt aprīkotam ar divām savstarpēji nesaistītām bremzēm, priekšā ar baltas gaismas lukturi, bet aizmugurē - sarkanas gaismas lukturi un sarkanu gaismas atstarotāju, skaņas signālu, stāvbalstu un trokšņu slāpētāju. Mopēdam, kas izgatavots pēc 2001.gada 1.janvāra, papildus jābūt aprīkotam ar pakaļējo bremžu signāllukturi, gaismas virzienrādītājiem, numura apgaismojuma lukturi, atpakaļskata spoguļiem un ātruma mērīšanas ierīci (spidometru).
221. Velosipēdu un mopēdu piekabēm aizmugurē jābūt sarkanam gaismas atstarotājam.
222. Braucot ar mopēdu, jebkurā diennakts laikā priekšpusē jābūt iedegtam baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē - sarkanas gaismas lukturim.
223. Braucot pa brauktuvi vai nomali, diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos velosipēdam priekšpusē jābūt iedegtam baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē - sarkanas gaismas lukturim.
224. Velosipēdu un mopēdu vadītājiem pa ceļu atļauts braukt vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves (braukšanas joslas) labajai malai. Tālāk uz brauktuves atļauts izbraukt, tikai lai apbrauktu, apsteigtu vai apdzītu vai ja braukšanai attiecīgajā virzienā ir iekārtota atsevišķa braukšanas josla, kā arī šo noteikumu 229.punktā minētajos gadījumos, lai nogrieztos pa kreisi vai apgrieztos braukšanai pretējā virzienā. Netraucējot gājējus, atļauts braukt pa nomali, bet velosipēdu vadītājiem - arī pa ietvi.
225. Velosipēdu vadītāji treniņnodarbību laikā vai organizētu sacensību laikā, ja tos noteiktā kārtībā pavada speciāli aprīkoti automobiļi, drīkst neievērot šo noteikumu 224.punktā, kā arī 219., 220., 221. un 223.punktā minētās prasības, ja tiek nodrošināta ceļu satiksmes drošība.
226. Vietās, kur ārpus krustojumiem velosipēdu ceļš šķērso brauktuvi un ceļu satiksme netiek regulēta, velosipēdu un mopēdu vadītājiem jādod ceļš transportlīdzekļiem, kas brauc pa šķērsojamo ceļu.
227. Vietās, kur velosipēdu vadītāju braukšanas trajektorijas krustojas ar pārējo transportlīdzekļu braukšanas trajektorijām un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, velosipēdu vadītāji drīkst turpināt braukt tad, kad tie novērtējuši attālumu līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī novērtējuši to braukšanas ātrumu un pārliecinājušies par drošību.
228. Nogriezties pa kreisi vai apgriezties braukšanai pretējā virzienā ārpus apdzīvotām vietām velosipēdu un mopēdu vadītājiem atļauts tikai no brauktuves labās malas (labās nomales), dodot ceļu tajā pašā virzienā un pretim braucošajiem transportlīdzekļiem.
229. Nogriežoties pa kreisi vai apgriežoties braukšanai pretējā virzienā krustojumos apdzīvotās vietās, kur nav iekārtots velosipēdu ceļš, velosipēdu vadītājiem brauktuvju krustošanās vieta jāšķērso pa brauktuvju labo malu, iepriekš pārliecinoties par ceļu satiksmes drošību un dodot ceļu tajā pašā virzienā braucošajiem transportlīdzekļiem un tiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kam saskaņā ar braukšanas noteikumiem krustojumos ir priekšroka. Ja braukšanai pa kreisi iekārtota atsevišķa braukšanas josla, nogriezties atļauts no šīs joslas labās malas. Nogriezties pa kreisi vai apgriezties braukšanai pretējā virzienā ārpus krustojumiem atļauts no brauktuves labās malas.
230. Velosipēdu vai mopēdu vadītājiem aizliegts:

230.1. braukt, neturot stūri;

230.2. braukt, turoties pie cita braucoša transportlīdzekļa;

230.3. pārvadāt kravu, kas traucē vadīšanu vai apdraud citus ceļu satiksmes dalībniekus;

230.4. vest ar velosipēdu pasažierus, izņemot bērnus vecumā līdz septiņiem gadiem, ja ir iekārtoti papildu sēdekļi un droši kāpšļi kāju atbalstam;

230.5. vest ar mopēdu pasažierus, ja tas nav paredzēts pasažieru pārvadāšanai;

230.6. braukt pa ceļu, ja tam blakus atrodas velosipēdu ceļš;

230.7. vilkt velosipēdus vai mopēdus, kā arī citus transportlīdzekļus, izņemot piekabes, kas izgatavotas speciāli šim nolūkam;

230.8. braukt ar mopēdu bez aizsargķiveres vai ar neaizsprādzētu galvā uzliktās aizsargķiveres siksnu, kā arī vest ar mopēdu pasažierus, kas nav uzlikuši galvā aizsargķiveri vai nav aizsprādzējuši galvā uzliktās aizsargķiveres siksnu. Bērnus vecumā līdz septiņiem gadiem atļauts pārvadāt tikai pilngadīgām personām;

230.9. braukt pa ceļu, kas apzīmēts ar 548. ceļa zīmi.

Pilns teksts Ceļu satiksmes noteikumi: links

Kā vispār drīksti izbraukt no savas sētas ar velosipēdu šo nezinot?!!!
Kā vienīgi stumjot, ne vairāk!

16. Viedoklis+

6/30/2008 14:53:59

Es uzskatu ka lietot vai nelietot aizsargus - ir katra braucēja paša izvēle un atbildība!
Jūs gudrie, vecie - ņemiet piemēru no vairāk attīstītām pilsētām, nevis izdomājiet te jaunu sistēmu..


Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: jhblgcj
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"