Pirmdiena, 2017. gada 25. septembris.

"ASK/Lielvārdei" svarīgs panākums pret "Irlavu/Telms"

::SPORTS::

Gvido  9. aprīlis. 2008  0 piebildes

Lai gan pirmajā trešdaļā "ASK/Lielvārde" ieguva triju vārtu pārsvaru mačā pret "Irlava/Telms", otrā trešdaļa noslēdzās neizšķirti. Pēdējā periodā vienus vārtus guva "ASK/Lielvārde", sperot platu soli virslīgas virzienā.

Spēle starp "Irlava/Telms" un "ASK/Lielvārde" komandām bija izšķirošā, lai noskaidrotu komandu, kura nākamsezon pievienosies "Tahe/Jogeva" komandai Latvijas čempionāta virslīgā. Pirms mača abām komandām bija pa četriem punktiem, tādēļ uzvarētājs praktiski spertu soli virslīgas virzienā.

Lai gan spēle norisinājās Irlavā, tās sākums daudz veiksmīgāks padevās Lielvārdes komandai, kurai jau ceturtajā minūtē izcēlās Mihails Kostusevs. Arī trešdaļas vidusposms viesiem padevās veiksmīgāks, kuriem vispirms precīzs bija Ervīns Torsters, bet mirkli vēlāk vārtus guva arī Mihails Kostusevs. Trešdaļas beigu posmā komandas spēlēja nepilnos sastāvos, jo noraidīti tika divi mājinieki un viens viesu komandas spēlētājs, taču vārti netika gūti. Līdz ar to pēc pirmās trešdaļas solīds pārsvars "ASK/Lielvārdei" – 3:0.

Otrā perioda sākumā, spēlējot četriem pret četriem mājinieki guva divus vārtus. Vispirms precīzs bija Normunds Jansons, bet brīdi vēlāk izcēlās arī Klāvs Fogelis. Pēc četrām minūtēm Māris Austrums panāca arī 3:3. Līdz ar to kurzemnieki bija paveikuši kaut ko līdzīgu abu komandu pirmajai savstarpējai spēlei, kad izdevās atspēlēties no lieliem mīnusiem.

Tomēr paralēles ar iepriekšējo maču varēja vilkt arī turpinājumā. Toreiz "ASK/Lielvārde" neveiksmi ritošo spēli spēja pavērst sev par labu spēles papildlaikā, gūstot uzvaras vārtus. Šoreiz tas notika trešās trešdaļas pašā sākumā, kad izcēlās Raimonds Strauss – 4:3. Turpinājumā katra komanda nopelnīja pa noraidījumam, taču rezultātu tas neietekmēja.

Līdz ar to "ASK/Lielvārde" svinējusi svarīgu uzvaru, turnīra tabulā aizsteidzoties garām "Irlava/Telms" komandai par diviem punktiem. Turpmākajās divās spēlēs kurzemniekiem jāizcīna vismaz trīs punkti, cerībā, ka "ASK/Lielvārde" piedzīvos neveiksmes abos mačos. Vienīgi tad "Irlava/Telms" var iegūt biļeti uz virslīgu.