tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Elizabete, Betija, Liza, Līza
Svētdiena, 2017. gada 19. novembris.

 

„Sāpīgais” jautājums kāzu viesiem – ko vilkt mugurā

::Interesanti::

T  11. augusts. 2011  0 piebildes

Vasara un Latvijas zelta rudens jau tradicionāli ir kļuvuši par kāzu sezonas karstāko laiku. Saņemot ielūgumu, līdz ar prieka sajūtu par brīnišķīgo notikumu rodas arī praktiski jautājumi, tostarp par kāzām atbilstošu tērpu. Kā novērojis tirdzniecības centra „Domina” veikalu personāls, bieži vien tērpa izvēle kāzu viesiem sagādā diezgan lielas galvassāpes un apjukumu. Tādēļ laikā, kad kāzu sezona vēl rit pilnā sparā, „Domina”, konsultējoties ar pieredzējušu kāzu organizatori Sindiju Vildi un veikalu personālu, ir sagatavojusi padomus par piemērotu tērpu izvēli kāzu viesiem.

Kā nenošaut greizi ar tērpa izvēli kāzās?
Ielūgums uz kāzām saņemts. Prieku par saderināto pāri nomaina neliela panika – vispirms ienirt skapja dzīlēs vai uzreiz skriet uz veikalu pēc jauna tērpa? Bet ko meklēt? Lūk, vairāki ieteikumi, kurus būtu vērts paturēt prātā, izvēloties tērpu kāzu apmeklēšanai.

• Nekautrējies sazināties ar vedējiem vai kāzu organizatoriem – viņi noteikti Tev varēs paskaidrot, kāds būtu vispiemērotākais tērps konkrētajām kāzām (ņemot vērā jaunā pāra vēlmes, kāzu norises laiku, vietu, paredzētās aktivitātes u.tml.).
• Izpēti ielūgumu – ja noteiktu iemeslu dēļ vedēji vai kāzu organizatori Tev nevar palīdzēt, ielūkojies ielūgumā - nereti tajā ir norādīts vēlamais kāzu apģērbs jeb dreskods: to vēlams ievērot, jo lielas atkāpes no dreskoda var likt justies neērti gan Tev, gan citiem.
• Ja pasākums notiek dienā, sievietes var izvēlēties gaisīgākas kleitas maigos pasteļtoņos, savukārt vīriešiem pieļaujams gaišas krāsas un vieglāka auduma uzvalks, kam pieskaņota atbilstošas krāsas kaklasaite, uzvalka krekls un kurpes.
• Ja paredzēta vakara ceremonija, sievietēm piemērotāka būs neitrālas krāsas vakarkleita, kostīms vai kokteiļkleita, atbilstošas slēgta tipa kurpes un maza, eleganta somiņa. Attiecīgi vīriešiem piederētos klasisks tumšas krāsas uzvalks, krekls ar saskaņotu vienkrāsainu kaklasaiti un melnas kurpes.
• Ja kāzu ceremonija notiek baznīcā, tērpam jābūt formālākam. Turklāt, ja sievietes tērpa konstrukcija atsedz kailus plecus, ieteicams padomāt arī par pieskaņotu lakatu vai platu šalli, ar ko apsegties ceremonijas laikā. Patlaban baznīcās gan lielākoties nav striktu noteikumu, kā vajadzētu tērpties kāzu viesiem, taču, ja maksimāli vēlies izvairīties no neērtas situācijas, apjautājies vedējiem – kāds ir mācītājs un kāda ir viņa nostāja saistībā ar ģērbšanās etiķeti.
• Ja kāzas notiek ārpus telpām, piemēram, pludmalē, vari izvēlēties brīvāku ģērbšanās stilu - ierašanās tumšās lakādas kurpēs un smokingā vai garā vakarkleitā var tikt pārprasta.
• Džinsiem un T-krekliem – nē! Lai cik nepiespiestā gaisotnē svinības notiktu, atceries, ka kāzas ir ļoti īpašs brīdis jaunlaulāto dzīvē, kur ikdienišķam apģērbam, piemēram, T-krekliem un džinsiem nav vietas (ja vien ielūgumos nav norādīts tieši šis apģērbs!).
• Baltā kleita lai paliek līgavai, tāpēc sievietēm nevajadzētu izvēlēties baltas krāsas kleitas. Izņēmums - ja pats jaunais pāris vēlas, lai visi viesi ierodas baltos tērpos.
• Ļauj jaunajam pārim būt vakara zvaigznēm - ja līgava tērpusies īsā kleitā, tad pārējām sievietēm nevajadzētu izvēlēties garās vakarkleitas, savukārt, ja līgavainis ir uzvalkā, tad kungiem nevajadzētu nēsāt fraku vai smokingu.
• Balts krekls – universālais visurgājējs! Vīrieši ar kreklu toņu izvēli, protams, var variēt, taču skaidrs ir viens - ar baltu krāsu nekad nekļūdīsies.
• Ja kāzas apmeklē kopā ar otro pusīti, ir jauki, ja abi saskaņojat tērpus – piemēram, kunga kaklasaites krāsa ir saskaņota ar dāmas kleitas krāsu.
• Košas krāsas un uzkrītoši akcenti labāk iederēsies disko ballītei. Super spilgtas krāsas apģērbā un skaļi šķindoši aksesuāri, piemēram, metāla rokassprādzes – ja vien Tavs mērķis nav pievērst sev lielāku uzmanību nekā jaunlaulātajiem, tad no šīm lietām izvairies. Tomēr tas nenozīmē, ka tērpā nevarētu būt kāds gaumīgs akcents, kas atsvaidzina koptēlu.
• Cepures – kāpēc gan ne? Vasarā kāzu ceremonijās ārpus telpām sievietēm ir pieļaujamas arī cepures. Tiesa, cepuri nenēsā pie vakarkleitas, tāpat nav pieņemts nēsāt cepuri, ja tā aizsedz skatu citiem cilvēkiem – viņi ir nākuši skatīties uz jauno pāri, nevis Tavu galvassegu!
• Saulesbrilles pret saviebtu seju! Ja kāzu ceremonija notiek ārpus telpām spožos saules staros, droši vari nēsāt arī saulesbrilles. Pirmkārt, nebūs jāmiedz acis un labāk saskatīsi ceremonijā notiekošo. Otrkārt, fotogrāfijās nebūs saulē saviebta seja!
• Zeķubikses – vilkt tās vai nevilkt, ir gaumes jautājums. Taču jāņem vērā – ja kāzās tiek vilktas zeķubikses, kurpēm jābūt slēgtām (vismaz purngaliem).
• Seko līdzi laika ziņām! Kāzu rītā pārbaudi laika ziņas, lai iepriekš varētu sagatavoties lietum vai vēsākai gaisa temperatūrai.
• Padomā par tērpu pēc kāzu vakara - rīts pēc kāzām ir tikpat svinīgs brīdis kā pats kāzu vakars, tāpēc arī no rīta ir svarīgi izrādīt cieņu un sievietēm saposties, piemēram, kleitās, bet vīriešiem – kreklos.
• Rūpējies par savu apģērbu - tam ir jābūt tīram un nesaburzītam, jo ar apģērbu tiek pausta arī mūsu attieksme pret apkārtējiem.
• Ja sievietes kāzās valkā augstpapēžu kurpes, tad ieteicams paņemt līdzi tērpam pieskaņotus maiņas apavus, lai glaunās augstpapēžu kurpes nebūtu par šķērsli brīvi izbaudīt kāzu svinību aktivitātes.
• Pats galvenais - samērība! Kā norāda pasākumu rīkošanas aģentūras „Chocolate Events” direktore Sindija Vilde, neatkarīgi no tā, kādu apģērbu izvēlēsies, zelta likums ir samērīgums. Nav ieteicams ar savu tērpu „aizēnot” jauno pāri, taču Tev nav aizliegts izvēlēties oriģinālu apģērbu un aksesuārus!

 

Komentāri (0):

Komentāru nav!

Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: ljdnjel
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"