tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Elizabete, Betija, Liza, Līza
Svētdiena, 2017. gada 19. novembris.

 

Septembra „Gaidību 4dienas” topošajām māmiņām

::Interesanti::

Toms  27. septembris. 2011  2 piebildes

Kā saglabāt skaistus un veselīgus matus pēc dzemdībām? Kāda nozīme grūtniecības laikā ir zāļu tēju lietošanai? Kā grūtniecēm iespējams ārstēties, neizmantojot antibiotikas? Kā veicināt emocionālās piesaistes veidošanos starp vecākiem un mazuli pēcdzemdību periodā? Kāda nozīme bērna veselīgā attīstībā ir mūzikai? Par šīm un citām tēmām kompetenti nozares eksperti topošajām māmiņām stāstīs nākamo „Gaidību 4dienu” laikā 29.augustā plkst. 11.00, kas, kā ierasts, notiks tirdzniecības centrā „Domina” pie restorāna „Vairāk Saules”.

Grūtniecības periodā, kamēr topošās māmiņas organismā papildu izdalās sievišķie hormoni, mati lielākoties ir skaisti un veselīgi. Savukārt pēc dzemdībām, kad progesterons no asinīm pazūd, organisms novājinās, mati var pastiprināti izkrist. Daļai sieviešu matu veselība drīz vien atjaunojas, taču daļai mati turpina kļūt plānāki un neataug. Tomēr arī otrajā gadījumā situācija nav bezcerīga, jo mati ir ieprogrammēti augt. Ja tiek novērsti šķēršļi, kas traucē matu augšanu, tie kļūst veselīgāki un atjaunojas. Vairāk grūtniecēm par matu veselības tematu „Gaidību 4dienu” laikā stāstīs „Veselības centra 4” filiāles „4.Dimensija” speciāliste triholoģe Jekaterina Pudova.

Savukārt dūla Katrīna Puriņa bezmaksas semināra apmeklētājām pastāstīs par zāļu tēju lietošanu gan dzemdību periodā, gan pēc tā. Mēs ikdienā lietojam dažādus dzērienus, piemēram, sulas, kafiju u.c., bet ne viss nāk par labu mūsu veselībai – organismam, izskatam un pašsajūtai. Bieži vien tiek aizmirsts par brīnišķīgu alternatīvu, ko mums dod daba – zāļu tējas, kurām ir ne tikai patīkama garša, bet arī piemīt veselībai labvēlīgas īpašības. Tās palīdz atkopties pēc dzemdībām, stiprināt organismu, izvadīt sārņvielas un apgādāt organismu arī ar noteiktiem vitamīniem.

Taču ko darīt, ja grūtniecības laikā tomēr gadījies saslimt? Kā iespējams izārstēt, piemēram, plaušu karsoni, urīnceļu infekcijas un citas slimības bez antibiotikām, kas grūtniecības laikā ir ļoti bīstamas? Par to topošās māmiņas konsultēs ģimenes ārste un antropozofā ārste Gita Gaņģe.

Bet psiholoģe un piecu bērnu mamma Diāna Zande semināra apmeklētājām stāstīs par vecāku un mazuļa emocionālās saiknes veidošanu uzreiz pēc dzemdībām, jo tā īpaši ietekmē bērna turpmāko emocionālo attīstību, socializācijas spējas un arī garīgo attīstību. Bērnam ir ļoti nepieciešams, lai kāds viņu ne tikai pabarotu un aizsargātu, bet arī sniegtu mīlestību un siltumu. Ja vecāki bērnam to nevar sniegt, tas mazulim vienmēr rada stresu.

Protams, līdz ar bērniņa ienākšanu ģimenē satraukums ir arī pašiem vecākiem - tas ir pārbaudījums jebkuram pārim, viņu attiecībām un iepriekšējam dzīves modelim, jo laiks, kas iepriekš pavadīts divatā, ir jādala uz trim vai pat vairākiem cilvēkiem. Tāpēc uz sarunu ar topošajām māmiņām ir aicināta arī psiholoģe Kristīne Balode. Tāpat seminārā piedalīsies arī „Veselības centra 4” filiāles „Klubs 4” mūzikas un attīstošo grupu pedagoģe Dace Geidmane, kura ar grūtniecēm diskutēs par mūzikas lomu bērna veselīgā attīstībā.

Papildus 29.septembrī līdz pulksten 16.00 t/c „Domina” topošās māmiņas un māmiņas ar mazuļiem, uzrādot „Gaidību 4dienu” kartes, varēs iegādāties grūtnieču, zīdaiņu un bērnu preces ar īpašām atlaidēm, kā arī izmantot speciālos piedāvājumus dažādos t/c „Domina” veikalos, lai iegādātos apģērbu, apavus, kosmētikas un skaistumkopšanas līdzekļus sevis palutināšanai. „Gaidību 4dienas” kartei var pieteikties semināra laikā. Vairāk informācijas par „Gaidību 4dienas” piedāvājumiem mājas lapā: links .

Par tirdzniecības centru „Domina”
T/c „Domina” ir viens no lielākajiem tirdzniecības centriem Rīgā, kas saviem apmeklētājiem ne vien sniedz plašas iepirkšanās iespējas, bet arī piedāvā gūt pozitīvas emocijas un jaunas zināšanas un interesanti pavadīt brīvo laiku. Tajā atrodas vairāk nekā 170 veikalu, tostarp visplašākajā izvēlē tieši apavu un bērnu preču tirdzniecības vietas. Tāpat ir pieejama boulinga zāle ar 12 celiņiem, skaistumkopšanas centrs, kafejnīcas un restorāni, kā arī dažādu pakalpojumu sniegšanas vietas – pasts, apdrošināšanas iestādes un banku filiāles, ķīmiskā tīrītava, auto mazgātava, apģērbu šūšanas un labošanas iestāde, apavu ražošanas un labošanas iestāde, kā arī atslēgu serviss. Tirdzniecības centra „Domina” pārvaldītājs ir SIA „Baltic Red Management”.

 

Komentāri (2):

1. Karīna

9/29/2011 22:39:51

Pat dzerot dārgos grūtnieču vitamīnus,un tml mati kritīs ārā...Un ne tikai..Protams kā kurai tas viss..
Uz mani 2grūtniecības atstāja lielu iespaidu,BET nu no trešā bērna es es neatteikšos,pat atceroties murgaiono 2grūtniecību tūskas,krāmpji,tonusi un pārējās likstas...

2. Anonīms

9/30/2011 15:00:20

Pēc otrā vajag nedaudz atvilkt elpu. Es tā darīju un trešā grūtniecība bija visjaukākā.
Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: igalgbi
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"