tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Elizabete, Betija, Liza, Līza
Svētdiena, 2017. gada 19. novembris.

 

Stiprini savu imunitāti - jo īpaši rudenī!

::Dažādi::

Māris  30. septembris. 2011  0 piebildes

Lielākoties vīrusi izplatās gaisā pilienu veidā, tādēļ, lai stiprinātu imūnsistēmu un izvairītos no saaukstēšanās un saslimšanas ar gripu, „Ģimenes aptieku” farmaceite Oksana Balandina vispirms iesaka ņemt vērā dažus vispārīgus ieteikumus: regulāri vēdināt telpas (jo īpaši, ja nākas strādāt lielā kolektīvā vai arī kāds no kolēģiem ir apslimis), ikdienā lietot veselīgu uzturu un dzert daudz šķidruma, iespējami vairāk uzturēties un atpūsties svaigā gaisā (protams, pienācīgi saģērbjoties – ne par biezu, ne par plānu), kā arī regulāri nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.

Lai stiprinātu imunitāti pret vīrusiem, papildus ieteicams lietot vitamīnus un uztura bagātinātājus, kas paaugstina organisma aizsargspējas, mazina nogurumu un stresu. Tāpat var izmantot ārstniecisko augu preparātus, jo īpaši tos, kuros ir ehinācijas ekstrakts, kas palīdz šūnu līmenī cīnīties pret vīrusiem un sliktajām baktērijām. Var lietot homeopātiskos līdzekļus un C vitamīnu, jo arī šis antioksidants stiprina imunitāti. Profilaktiskos nolūkos (un arī saslimšanas laikā) cīņā pret vīrusiem palīdzēs arī ārstnieciskās zāļu tējas, ķiploki, sīpoli un dzērvenes, kuras var arī sasmalcināt un no tām gatavot karstos dzērienus.

Ja tomēr gadījies saaukstēties, „Ģimenes aptieku” farmaceite iesaka neaizrauties ar karsto dzērienu-pulverīšu lietošanu, jo tie nomāc tikai saslimšanas simptomus – temperatūru, klepu, iesnas, taču neārstē šo simptomu iemeslus. Tā vietā farmaceite iesaka izvēlēties preparātus, kas efektīvi palīdzēs cīnīties ar konkrēto kaiti.

Kakla iekaisuma gadījumā aptiekās ir pieejamas sūkājamās tabletes un dažādi aerosoli, kas iekaisumam neļaus izplatīties tālāk bronhos. Savukārt iesnu gadījumā farmaceite iesaka degunu vispirms izskalot ar jūras ūdeni (nopērkams aptiekās) un tikai tad sākt lietot aerosolus un pilienus, kas mazinās tūsku un atvieglos elpošanu.

Klepus gadījumā farmaceite iesaka lietot augu sīrupus vai tabletes, taču būtiski pirms zāļu lietošanas saprast, kāds ir klepus veids (sauss, dziļš u.c.), jo tikai tā ir iespējams noteikt piemērotākos un efektīvākos preparātus. Tāpat klepus gadījumā var veikt arī inhalācijas procedūras ar ēteriskajām eļļām. Bet temperatūras mazināšanai palīdzēs C vitamīns, ehinācijas, kumelīšu un liepziedu tējas. Lai mazinātu temperatūru, 3-4 reizes var izmantot arī karstos dzērienus-pulverīšus.

Aptiekās pieejamo līdzekļu klāsts ir plašs, tāpēc pirms jebkādu preparātu iegādes Oksana Balandina iesaka konsultēties ar farmaceitu, lai atrastu tieši sev vispiemērotākos.

Ja pāris dienu laikā saslimšanas simptomi nemazinās, „Ģimenes aptieku” farmaceite stingri iesaka vērsties pie ārsta. Iespējams, ir gadījies saslimt ar gripu (tai ir līdzīgi simptomi kā saaukstēšanās gadījumā), un ir nepieciešami spēcīgāki ārsta izrakstīti preparāti.

 

Komentāri (0):

Komentāru nav!

Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: sqkvqls
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"