tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Elizabete, Betija, Liza, Līza
Svētdiena, 2017. gada 19. novembris.

 

Psoriāzes nedēļa Tukumā: iespēja bez maksas veikt psoriāzes diagnostiku

::Dažādi::

Jānis  26. oktobris. 2011  0 piebildes

Latvijā ar hronisko ādas slimību psoriāzi dažādās smaguma pakāpēs sirgst aptuveni 3-7% iedzīvotāju. Pieņemot, ka patlaban Latvijā ir aptuveni 1,8 miljoni iedzīvotāju, šī slimība ir skārusi 54 līdz 126 tūkstošus cilvēku.

Diemžēl psoriāze nav izārstējama, taču, veicot savlaicīgu tās diagnostiku un lietojot attiecīgos preparātus, to ir iespējams kontrolēt. Tādēļ Vispasaules Psoriāzes dienas ietvaros no 31.oktobra līdz 4.novembrim dermatologi Latvijā, tostarp Tukumā organizē Psoriāzes nedēļu. 31.oktobrī ikviens interesents ir aicināts izmantot bezmaksas konsultācijas un veikt psoriāzes diagnostiku pie ģimenes ārstes Ingas Krūziņas. Savukārt no 1. līdz 4. novembrim šo diagnostiku pie ģimenes ārstes varēs veikt par samazinātu maksu. Precīzāka informācija par konsultācijām pieejama interneta vietnē links .

„Nevienai citai slimībai kā psoriāzei nav tik augsti rādītāji cilvēka dzīves kvalitātes pazemināšanā. Ar to sirgstošajiem psiholoģiski ir visgrūtāk, jo viņu slimība ir apkārtējiem vispamanāmākā. Psoriāze nav letāla slimība, tā neizraisa bioloģisko nāvi, taču, pienācīgi nekontrolējot psoriāzi, tā var novest līdz sociālajai nāvei. Proti, ar šo slimību smagākajā pakāpē sirgstošie neiziet no mājām, no viņiem cilvēki novēršas un izvairās, domājot, ka slimība ir lipīga, lai gan tas ir mīts – psoriāze nav lipīga,” norāda dermatovenerologs Raimonds Karls, aicinot Latvijas iedzīvotājus izmantot Psoriāzes nedēļas ietvaros piedāvātās konsultācijas un, iespējams, savlaicīgi diagnosticēt šo slimību.

Deramtovenerologi praksē novērojuši, ka pēdējos gados saslimšanu skaits ar psoriāzi pieaudzis. Apkopotā informācija liecina, ka laikā no 2007.gada beigām līdz pat mūsdienām ir ļoti daudz jaunu gadījumu, kad šī slimība izpaužas iepriekš veseliem cilvēkiem tieši uz psihoemocionālās slodzes fona, cilvēkiem cīnoties ar ekonomiskās krīzes radītajām sekām.

No hroniskās ādas slimības psoriāzes nav pasargāts neviens – tā cilvēkiem var parādīties jebkurā vecumā, arī zīdaiņiem. Psoriāzei ir raksturīgi sarkani pacelti plankumi, kas klāti ar sudrabotām zvīņām lielākoties uz elkoņiem, ceļiem un galvas matainajā daļā, kur psoriāze nereti tiek nepatiesi uzskatīta par vienkāršām blaugznām, nemeklējot palīdzību pie ārsta.

Kopumā diagnostiku Psoriāzes nedēļas laikā būs iespējams veiks 19 Latvijas pilsētās un to veiks 73 ārsti. Konsultācijām ir jāpiesakās, iepriekš zvanot pa tālruņiem, kas norādīti informācijas vietnē links . Tajā ir pieejama arī plašāka informācija par psoriāzi un Psoriāzes nedēļas laikā īstenoto konsultāciju laikiem un vietām.

 

Komentāri (0):

Komentāru nav!

Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: rpjtpkr
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"