tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Aleksandrs, Doloresa
Sestdiena, 2017. gada 18. novembris.

 

Ziedot.lv lūdz palīdzēt tukumniekam Mārim tikt pie mīļas auklītes

::Dažādi::

Anonīms  18. maijs. 2012  0 piebildes

Latvijā ir vairāki tūkstoši ģimeņu, kurās aug bērni invalīdi. Lielākā daļa šo bērnu vecāku paši ir uzņēmušies rūpes un atbildību, nevis atteikušies no savām atvasēm vai nodevuši viņus valsts aprūpē. Parasti šādās situācijās vecāki pat uz īsu brīdi nevar atstāt bērnus vienus. Tādēļ ir nepieciešams aprūpētāju un arī sabiedrības atbalsts, jo tad, kad bērns saslimst ar smagu slimību, ģimene ne vienmēr ar visu var tikt galā tikai pašu spēkiem.

Ziedot.lv martā aizsāka jaunu sociālu projektu „Laimīgai Latvijai”, kura ietvaros ikviens iedzīvotājs tiek aicināts palīdzēt ģimenēm, kuras bez līdzcilvēku atbalsta nespēj tikt galā ar smago ikdienu. Ziedot.lv, izvērtējot katru gadījumu atsevišķi, par ziedojumiem iegādājas medikamentus, medicīniskos palīglīdzekļus vai apmaksā operācijas, sarežģītu diagnostiku un ārstniecību. Projekta ietvaros tiek atbalstīta arī programma „Mīļā auklīte”, kas ļauj slimo bērnu vecākiem vismaz vienu dienu nedēļā pretendēt uz daļēji dotētas auklītes pakalpojumiem.

Viens no daudzajiem Ziedot.lv saņemtajiem palīdzības lūgumiem nāk arī no divdesmitgadīgā tukumnieka Māra ģimenes. Mārim vienpadsmit mēnešu vecumā sākās epilepsijas lēkmes, kā arī tika konstatēti centrālās nervu sistēmas bojājumi ar kustību traucējumiem, kā arī demence un autisms. Māris sāka staigāt trīs gadu vecumā, bet vēl joprojām tikai uz pirkstgaliem, tāpēc ir jāpietur, lai nekrīt. Patlaban viņam nepieciešama nepārtraukta aprūpe – Māris ir jāapģērbj, jābaro, jāved uz tualeti, jāpietur staigājot un jāvadā invalīdu ratiņos.

Māris spēj atpazīt ģimenes locekļus un arī savu auklīti Elgu, kura ģimenei palīdz jau desmit gadus. Māris vienmēr gaida auklīti un saka: „Tante nāk!”, ķeroties pie rokas un smaidot. Auklīte Elga ir palikusi pie Māra arī tad, kad viņam bijušas smagas lēkmes, jo pēc izglītības ir mediķe un prot parūpēties par slimnieku. Pēdējos gados Elga palīdz ģimenei Ziedot.lv programmas „Mīļā auklīte” ietvaros. Tā nodrošina dotētu un profesionālu auklīšu dienestu, kas palīdz aprūpēt slimos bērnus. Pirms darba uzsākšanas auklītes saņem īpašu apmācību un vēlāk arī izglītojas padziļināti. Tāpat tiek sekots līdzi tam, kā auklītes ikdienā veic savus darba pienākumus.

Lai ikdienā rūpētos par Māri, viņa mamma Inta pameta skolotājas darbu, bet tētis Ivars, lai varētu uzturēt ģimeni, mainīja profesiju. Auklītes palīdzība ģimenei ir ļoti nepieciešama, jo vienam cilvēkam pie Māra jābūt nepārtraukti. Pateicoties auklītes atbalstam, vecāki var paveikt sadzīves darbus, apciemot radus un draugus, kā arī kopīgi apmeklēt teātri. Lai nodrošinātu Mārim viņa mīļo auklīti vismaz pusgada garumā, nepieciešams saziedot 871,68 latus.

Ziedot.lv aicina iesaistīties projektā „Laimīgai Latvijai” un palīdzēt Mārim. Ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:
• ziedojot ziedojumu kastītēs „Maxima” veikalos visā Latvijā;
• iegādājoties kādu no īpašajiem otrreizējās pārstrādes garšvielu traukiem „Maxima XX” un „Maxima XXX” veikalos (vairāk par garšvielu trauku kolekciju links );
• zvanot uz ziedojumu tālruni 90067009 (ziedojums – 1 lats);
• ziedojot ar internetbankas palīdzību, norādot „Palīdzība Mārim Pabērzam” (sīkāka informācija links ).

„Laimīgai Latvijai” ir ilgtermiņa palīdzības projekts, kura ietvaros atbalstu saņem ģimenes ar bērniem invalīdiem, senioru ģimenes, ģimenes, kuras skārušas pēkšņas nelaimes, smagi slimi cilvēki un centīgas, bet trūcīgas ģimenes. Sabiedrība šajā kustībā tiek aicināta iesaistīties jau tradicionālos veidos, atbalstot ar ziedojumiem, kā arī inovatīvā un videi draudzīgā veidā, iegādājoties no atkārtoti izmantota stikla iepakojuma gatavotus garšvielu traukus, tādējādi gūstot arī mums katram tik nepieciešamās emocijas, kas rodas palīdzot, – prieku, laimi, mieru, mīlestību un cerību.


Papildu informācija
Ilze Ošāne
Ziedot.lv Komunikācijas vadītāja
Tel.: 29400422
E-pasts: ilze@ziedot.lv

 

Komentāri (0):

Komentāru nav!

Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: fdxidyf
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"