tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadamc=3
   
  Kopš 2006. gada 1. jūnija
tukums.info * Alternatīvs informācijas avots Tukuma novadam

 

 

Elizabete, Betija, Liza, Līza
Svētdiena, 2017. gada 19. novembris.

 

Ir jāvar sākt no nulles

::Vēsture::

Zane Purkalna-Kjahjare  22. marts. 2014  0 piebildes

Pērnā gada nogalē Tukuma pilsētā tika nodibināts jauns uzņēmums SIA „Kaucminde”. Par to ar ko nodarbojas šis uzņēmums un kāpēc tika izveidots, stāsta uzņēmuma valdes locekle Zane Purkalna-Kjahjare.

Ar ko nodarbojas uzņēmums?
SIA „Kaucminde” ir jauns uzņēmums, kurš dibināts 2013.gada novembrī un piedāvā dažādu pakalpojumu kompleksu. Atrodamies Tukumā, Pils ielā 14 un šobrīd darbojamies Tukuma novadā un tā tuvākajā apkaimē.Mēs veicam māju, biroju, tirdzniecības un sabiedrisko telpu, noliktavu, kā arī privātmāju uzkopšanu. Mazgājam logus, tīrām mēbeles. Piedāvājam arī palīdzību bērnu un vecu cilvēku īslaicīgā pieskatīšanā.Ja aizņemtiem vecākiem rodas situācija, kad uz dažām stundām nav kur atstāt bērnu vai arī nepieciešams bērnu nogādāt uz kādu pulciņu, mēs jebkurā laikā būsim gatavi palīdzēt. Tāpat arī palīdzēsim veciem cilvēkiem vai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem ikdienā nepieciešama aprūpe. Saprotams, ka šādiem cilvēkiem ir nepieciešama speciālistu palīdzība, tāpēc mēs esam gatavi arī nodrošināt darbiniekus, kuriem ir speciāla izglītība, iemaņas un pieredze šādam darbam.
Kāpēc radās doma par šāda uzņēmuma izveidošanu?
Vislabākās idejas parasti nāk no dzīves. Es esmu divu bērnu mamma un ļoti labi zinu, ko nozīmē strādāt algotu darbu, rūpēties par ģimeni un vēl tikt galā ar mājas darbiem. Katra diena paiet vienā steigā un ir tik daudz lietu, ko vēlamies paveikt, taču tam visam pietrūkst laika. Visbiežāk lielākie mājas darbi tiek plānoti brīvdienās, taču kāpēc nostrādināt sevi vēl brīvdienās, ja to laiku cilvēki varētu pavadīt kopā ar ģimeni...?Mēs visi taču esam pelnījuši sevi mazliet palutināt.
Bija laiki, kad arī es vērsos pēc palīdzības, jo ar visiem darbiem vairs netiku galā. Tolaik gan šādu firmu Tukuma pusē nebija un nācās palīdzību meklēt pie citiem cilvēkiem. Arī šobrīd Tukumā esam vienīgais uzņēmums, kas piedāvā šāda veida pakalpojumus.Tiesa, uz Tukumu brauc firmas no Rīgas un citām pilsētām. Bet es vēlos aicināt uzņēmējus un iedzīvotājus atbalstīt savus vietējos uzņēmumus un izvēlēties tieši mūsu sniegtos pakalpojumus.
Kāpēc šāds nosaukums „Kaucminde”?
Mūsu uzņēmuma pakalpojumu sniegšanas pamatā ir piedāvāt klientiem patīkamu mājas un sadzīves kultūras radīšanu. Šīs vērtības kādreiz tika ieaudzinātas mūsu vecmāmiņām un vecvecmāmiņām tieši Kaucmindes mājturības skolā. Nosaukumus vienmēr ir grūti izdomāt, un bieži vien esam pieraduši pie angliskiem vai ārzemnieciskiem nosaukumiem. Lai gan arī šīs nosaukums neizklausās latvisks, tomēr tas nāk no Latvijas. Pirmskara laikos tā bija mājturības skola, no kurienes nāca visas labākās Latvijas mājsaimnieces. Uzskatām, ka šis uzņēmumam pēc būtības un satura ir vispiemērotākais nosaukums, turklāt caur mūsu darbiem atdzīvināsim mājturības skolas vērtības un muižas vārdu, jo Kaucminde ir muiža Rundāles novadā, kas šobrīd diemžēl ir pamesta vandaļu varā.
Cik darbinieku šobrīd darbojas uzņēmumā?
Šobrīd firmā strādā 3 cilvēki un vairāki interesenti ir pieteikušies, kurus nodrošināsim ar darbu, tiklīdz būs pieprasījums no klientiem. Pie mums darba iespējas meklē pārsvarā cilvēki pirmspensijas vecumā, kuri palikuši bez darba un ir ļoti grūti atrast jaunu darbu, arī cilvēki, kuri strādā maiņu vai sezonu darbos un brīvajā laikā vēlas piestrādāt. Piesakās arī daudz jauniešu, kuri vēl nav atraduši patstāvīgu darbu. Šī ir arī lieliska iespēja studentiem iegūt praksi.
Cilvēki pie mums ierodas un izstāsta, ko prot darīt, ko vēlas darīt un kāda ir viņa pieredze un mēs attiecīgi piedāvājam darbu, kas ir viņu interesēs un pa spēkam. Jo darbi labi veicas, ja to dara ar prieku.
Kādas ir grūtības uzsākot biznesu?
Sākt visu no nulles nekad nav viegli un, protams, pastāv arī risks, ka kaut kas var arī neizdoties, taču neizmēģinot to neuzzināsim. Ir jāiegulda gan finansiāli līdzekļi, gan laiks, jāapgūst daudz jauna, jāizmēģina dažādi tīrīšanas līdzekļi, jo ne katrs līdzeklis derēs visiem materiāliem. Es pati šobrīd apmeklēju dažādus seminārus, kur apgūstu arī dažādas uzkopšanas metodes un tehniskās iekārtas. Mācos, kā pareizi kopt grīdas segumus utt.
Visgrūtāk ir piesaistīt klientus un lauzt cilvēku aizspriedums, ka ļaut citiem cilvēkiem strādāt savā mājā nav nekas briesmīgs. Aicinu cilvēkiem mums uzticēties, jo strādājam oficiāli un par visiem darbiem tiek slēgti līgumi.
Sabiedrībā ļoti dzīvi ir stereotipi - joprojām daļa uzņēmumu un iestāžu uzskata, ka savu uzkopšanas servisa darbinieku uzturēšana viņiem ir ekonomiski izdevīgāka, nekā ārpakalpojuma izmantošana, lai gan aprēķini liecina pretējo. Latvijas Profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācijas aplēses rāda, ka izmantojot ārpakalpojumu uzkopšanas un apsaimniekošanas jomā, 3 gadu griezumā ir iespēja ieekonomēt vismaz 20% izmaksu par attiecīgo pakalpojumu.
Akūta visas uzkopšanas pakalpojumu nozares problēma ir lielais pelēkā tirgus īpatsvars. Tas kropļo tirgu un grauj nozares reputāciju, radot zaudējumus ne tikai nozares godīgajiem uzņēmējiem, bet arī valstij kopumā. Saskaramies arī ar darbaspēka problēmām, jo negodprātīgiem uzņēmējiem vienmēr ir iespēja diktēt noteikumus, nostādot darbiniekus izvēles priekšā – saņemt nedaudz lielāku atalgojumu, taču strādāt nelikumīgi, bez tiesiski noformētām darba attiecībām un sociālajām garantijām.
Vai arī Jums nav bail uzticēties jaunajiem darbiniekiem?
Nenoliegšu, ir bail. Cilvēki ir dažādi un, protams, mēs nevaram paredzēt, cik katrs cilvēks ir godīgs un kas viņam padomā. Tāpēc braucu uz objektiem kopā ar darbiniekiem un sākumā uzraugu, ko un kā darbinieki dara, vai varam paļauties, ka darbs tiks izdarīts kvalitatīvi un godprātīgi. Šādā veidā arī redzu, ko un cik ilgā laikā var paveikt un attiecīgi saprotu, ko varam prasīt no darbiniekiem.
Tāpat mums ir jāuzmanās arī no klientiem, kuri var izmantot situāciju dažādiem nolūkiem. Lai izvairītos no šādiem gadījumiem un pasargātu gan klientus, gan uzņēmuma darbiniekus, veiksim civiltiesisko apdrošināšanu.
Kādas ir uzņēmuma nākotnes perspektīvas?
Ja vien būs cilvēku interese un pieprasījums, varam piedāvāt vēl daudz un dažādus pakalpojumus, atbilstoši sezonai. Piemēram, rudenī lapu grābšanu, ziemā sniega tīrīšanu, vasarā palīdzību dārza darbos un citus. Apsveram arī iespēju, ka nākotnē pakalpojumus varētu piedāvāt arī citos reģionos. Kā arī ir doma darboties kā privātai nodarbinātības aģentūrai, piedāvājot palīdzību cilvēkiem atrast darbu. Ideju ir daudz un dažādu un ceram, ka būs arī pieprasījums.

SIA Kaucminde
Biroja adrese: Pils iela 14, Tukums
Tālrunis:
29238628 Zane
29267054 Baiba
e-pasts: kaucminde1@inbox.lv

 

Komentāri (0):

Komentāru nav!

Kā tevi sauc?
Ko teiksi?  
Ievadi pirmās četras zīmes no teksta: ayscxta
 

Smaidiņu apzīmējumi!

:) :( ;) 8) :D :b >D :\ >: :rolleyes :evil
 
:| :O :x :I :8o 0] :smokin :hat :rollin :lol :fuck
NEVARI ATRAST?
STATISTIKA

Patreiz portālā 2097 raksti,  131 neapstiprināti.
Raksti šodien: 0
Raksti vakar: 0
Raksti aizvakar: 0
Raksti pagājušomēnes: 0

Sludinājumi šodien: 0
Sludinājumi vakar: 0


A

 

@
***

 


Arhīvs | Administrācija | Lietošanas noteikumi | |
  
© 2006  tukums.info
 Visa informācija kas šeit publicēta ir publicētāja vai TUKUMS.info administrācijas īpašums.
Par publicētāja rakstīto tekstu vai foto materiālu TUKUMS.info atbildību nenes.
Izstrādāts un uzturēts SIA "DEMO.LV"